“Uchodźca” chciał dokonać bombowej masakry w Niemczech. Nie uwierzycie, ile dostanie…

By Dział: Przestępczość i Terror | 20 lutego 2017

Tak Niemcy “walczą” z terroryzmem.

16-letni imigrant z Syrii stanął w poniedziałek przed sądem w Kolonii oskarżony o planowanie zamachu bombowego w tym mieście na zlecenie tzw. Państwa Islamskiego. Aresztowano go w tamtejszym schronisku dla azylantów we wrześniu ub. roku. Niemieckie władze przyznały wtedy, że stanowił on “poważne zagrożenie”.

Analiza zawartości jego telefonu komórkowego potwierdziła, że był w stałym kontakcie z ISIS i otrzymywał od islamistów instrukcje jak zbudować bombę i dokonać zamachu. W czasie rewizji w jego pokoju znaleziono akumulator, 70 igieł i kilka z butli z butanem, których zdaniem ekspertów zamierzał użyć do produkcji bomby.

Wpadł, gdyż tym razem pracownicy ośrodka dla uchodźców zdecydowali się powiadomić policję, że nastolatek ostatnio “silnie się zradykalizował”. Ale spokojnie – pomimo, że Syryjczyk chciał dokonać potwornej masakry niemiecki “wymiar sprawiedliwości” potraktuje go ulgowo.


W końcu to przecież “biedny uchodźca”, który przybył do Niemiec w 2015 roku, a poza tym ma zaledwie 16 lat, więc jest “dzieckiem”. Zgodnie z niemieckim prawem, jako niepełnoletni nie może zostać skazany na więcej niż 5 lat pozbawienia wolności – donosi The Local.

Zresztą sąd znajdzie zapewne dodatkowe okoliczności łagodzące, np. że miał trudne dzieciństwo i cierpi na depresję i uda się ten wyrok skrócić jeszcze bardziej. Sąd zadbał również o ochronę tożsamości “uchodźcy” – proces toczy się za zamkniętymi drzwiami.


Tymczasem Angela Merkel i lewicowe media nadal będą wciskać własnym obywatelom ciemnotę, że masowy napływ imigrantów nie powoduje zwiększenia zagrożenia terrorystycznego.


Czytaj także: Policja zastrzeliła ojca, który chciał pomścić gwałconą córkę! Imigrant-gwałciciel na wolności

Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow