Ojciec zastrzelony na oczach dzieci (WIDEO)

By Dział: Przestępczość i Terror | 21 lutego 2017

Wstrząsające nagranie brutalnej egzekucji na Filipinach.

Do mordu doszło w 3-milionowym Quezon City – dawnej stolicy kraju. Na nagraniu widać jak mężczyzna wsiada przed domem do swojego samochodu, a dwójka jego synów zajmuje miejsca miejsce na tylnym siedzeniu.

W pewnym momencie do samochodu podchodzi jakiś człowiek i zaczyna strzelać do kierowcy przez szybę, a następnie ucieka. Przerażone dzieci wyskakują z auta i kryją się w domu. Filipińskie media podały, że ofiara to niejaki Ricky Leang. Zmarł w szpitalu w wyniku ran postrzałowych głowy.

Policja nie wie jaki był motyw zabójcy. Sprawdza się, czy zabity nie miał jakiegoś związku z gangami albo handlem narkotykami i czy nie padł ofiarą porachunków mafijnych.


Nie można też wykluczyć, że to kolejna ofiara działających na Filipinach policyjnych “szwadronów śmierci” masowo zabijających bez wyroku sądowego handlarzy narkotyków w tym kraju. Do likwidowania w ten sposób dilerów wezwał sam prezydent Filipin Rodrigo Duterte.

Czytaj o tym więcej: “Duterte Harry” nie patyczkuje się z dilerami. „Jeśli nie mogę cię przekonać, każę cię zabić!”


Od czasu rozpętania tej kampanii po objęciu stanowiska prezydenta przez Duterte w połowie ubiegłego, roku zabito już w ten sposób ponad 5 tys. ludzi. Mordowanie handlarzy narkotyków bez wyroku budzi protesty Kościoła katolickiego na Filipinach, organizacji praw człowieka i społeczności międzynarodowej.


Prezydent nie przejmuje się tymi protestami i chwali się, że samemu zdarzało mu się zabijać w ten sposób. Czytaj: „Sam zabiłem trzech z nich. Po tym jak nastąpiło bum-bum, byli martwi”.

Czytaj także: Prezydent Filipin ściska się z Putinem i potępia Zachód. „Ustanowimy nowy porządek świata!”

Reporters.pl

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow