Taksówkarze starli się z policją we Włoszech! Domyślacie się o co? (WIDEO)

By Dział: Społeczeństwo | 21 lutego 2017

Tysiące włoskich taksówkarzy wyszło na ulice Rzymu, Mediolanu i Turynu. Wybuchły gwałtowne starcia z policją. Są ranni.

Najgwałtowniejszy przebieg miały zamieszki przed gmachem parlamentu i siedzibą rządzącej włoskiej Partii Demokratycznej. Kilku demonstrantów zostało tam rannych. Włoscy taksówkarze protestują przeciwko faworyzowaniu przez deputowanych usług przedsiębiorstwa transportowego Uber.

Przypomnijmy, że działa ono na zasadzie mobilnej aplikacji Uber, która pozwala klientom zamawiać usługi podwózki poprzez kojarzenie pasażerów ze znajdującymi się aktualnie najbliżej nich kierowcami korzystającymi z tej samej aplikacji.

Dla tradycyjnych taksówkarzy oznacza to utratę zarobków, gdyż aplikacją Uber może posługiwać się dowolny kierowca stając się dla nich groźną konkurencją. Tymczasem taksówkarze muszą wnosić wysokie opłaty za licencje i płacić podatki.


W ramach protestu strajkują więc już oni od 6-ciu dni, co znacznie komplikuje życie tysiącom turystów i pasażerom nie mogącym dostać się na dworce i lotniska. Taksówkarzy rozwścieczyło to, że włoski parlament odłożył do końca roku uregulowanie zasad rynku usług transportowych we Włoszech, co ich zdaniem jest działaniem na korzyść Ubera.

Z kolei zwolennicy tej aplikacji podkreślają, że daje ona klientom możliwość znacznie większego wyboru. Dodajmy, że sąd w Mediolanie już w 2015 r. orzekł, iż usługi Uber pozwalające na świadczenie przewozów przez kierowców bez licencji są nieuczciwą konkurencją.


Czytaj także: Imigrancka rewolta w Sztokholmie! Policja zaczęła strzelać (WIDEO)

Reporters.pl

Powiązane artykuły

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow