Minister obrony Rosji zbuduje Reichstag i będzie go zdobywał

By Dział: Armia i Wojna Ciekawostki | 22 lutego 2017

To nie jakiś groteskowy żart. On naprawdę to zapowiedział!

Minister obrony Federacji Rosyjskiej Siergiej Szojgu zapowiedział w parlamencie, że armia zbuduje w parku “Patriota” w podmoskiewskiej Kubince replikę Reichstagu – gmachu niemieckiego parlamentu – podała rosyjska telewizja NTV.

Po co? Aby dzieci i młodzież z organizacji patriotycznej Junarmia mogły ćwiczyć jego zdobywanie. “Chodzi o to, żeby Junarmia ćwiczyła zdobywanie konkretnych obiektów, a nie czego popadnie” – wyjaśnił rosyjski minister, który najwyraźniej nie ma aktualnie czego zdobywać i zaczyna się nudzić.

Czemu więc nie “przeżyć tego jeszcze raz” i nie rozpoczynać każdego dnia od ponownego triumfalnego zatykania sowieckiej flagi nad zdobytym Reichstagiem, co było symbolem radzieckiego zwycięstwa w II wojnie światowej. A może by tak jeszcze replikę lotniska w Doniecku, które dzielna armia rosyjska zdobywała przez 242 dni?


Nie ulega jednak wątpliwości, że zdobywanie tekturowego Reichstagu jest nieco prostsze bo w odróżnieniu od 1945 r. nikt go tym razem nie będzie bronił. Zaś Angela Merkel może tylko bezsilnie patrzeć na to z Berlina i ze złości zgrzytać zębami.

Przy okazji trudno nie przypomnieć słynnego historycznego zdjęcia z zatykania sowieckiej flagi nad gmachem niemieckiego parlamentu, na którym sowiecka propaganda przez lata retuszowała widoczne na przegubach jednego z krasnoarmiejców dwa zegarki.

Szojgu zapowiedział, że ma też ofertę dla dorosłych: rodzinny wypoczynek w łodzi podwodnej. W programie ma być m.in. “walka o przetrwanie pod wodą, a na koniec poczęstunek marynarskim kompotem”.


Nie ma jednak pewności, czy rosyjskie rodziny chętnie skorzystają z tej oferty, skoro i tak mają codziennie problem z przetrwaniem nad wodą. Oczywiście wizja kompotu jest kusząca, ale z drugiej strony w kwestii “przetrwania pod wodą” wszyscy pamiętają jeszcze co się kiedyś stało z rosyjskim atomowym okrętem podwodnym “Kursk”.

Czytaj także: Rosyjski deputowany: Krym zjednoczył Rosję pod hasłem „podpie*olić coś sąsiadowi” (FOTO)

Teraz możesz szybko i wygodnie przeglądać aż sześć polskich serwisów informacyjnych na raz na nowej Platformie 5Portali+1.

Reporters.pl

Powiązane artykuły

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow