Muzułmański “marzyciel” z Anglii. Leciał do Syrii by kupić sobie 9-letnią niewolnicę i “umrzeć młodo”

By Dział: Przestępczość i Terror Społeczeństwo | 23 lutego 2017

32-letni Patrick Kabele chciał mieć dziewicę. “Im młodszą tym lepiej” – pisał.

Muzułmański student z Londynu został zatrzymany na lotnisku w sierpniu ub. roku kiedy wsiadał do samolotu lecącego do Stambułu. Stamtąd chciał przedostać się do Syrii. Policja znalazł przy nim jego szokujący dziennik prowadzony w komórce, w którym dokładnie opisywał swoje zamiary.

Teraz w Londynie rozpoczął się proces Patricka Kabele. Imigrant jest oskarżony o przygotowywanie działań terrorystycznych. Pisał bowiem, że chce przyłączyć się do Państwa Islamskiego i zginąć w dżihadzie.

Planował też kupić sobie w Syrii “9-letnią dziewicę, im młodszą tym lepiej”. Zabrał na ten cel 3 tys. funtów. Marzył też, że gdyby miał więcej pieniędzy to kupiłby sobie cztery żony. Innym jego marzeniem było “umrzeć młodym i silnym”. “Zawsze chciałem zostać samurajem, więc zróbmy to teraz” – pisał.


Kabele pochodzi z Ugandy, ale dostał obywatelstwo brytyjskie. Po aresztowaniu powiedział jednak policji, że “nie przysięgał wierności Wielkiej Brytanii”. Już w 2015 r. pisał zresztą, że planuje hidżrę – emigrację do kraju islamskiego.

“Moja jedyna modlitwa to aby przenieść się na ziemie islamu, walczyć w dzihadzie z mieczem przeciwko wrogom islamu i umrzeć w walce, żeby nie żyć długo. Chcę umrzeć młody i silny. Modlę się, żeby ISIS zwyciężył poprzez samobójstwa, które zapewnią zwycięstwo. Ja sam marzę o śmierci” – notował w pamiętniku.

Takich i podobnych zapisków znaleziono u niego więcej. Problem w tym, że choć mamy do czynienia z oczywistym przypadkiem islamskiego psychopaty, trudno będzie skazać go wyłącznie na podstawie tego o czym marzył sobie w swoim dzienniku. Faktycznie nie dokonał bowiem żadnego z tych czynów. Tylko jak tu wypuścić go na wolność?


Czytaj także: Pakistańczyk 13 lat więził, bił i gwałcił kobietę, sprzedał jej dzieci. Zero kary. Gdzie? W Wielkiej Brytanii!

Teraz możesz szybko i wygodnie przeglądać aż sześć polskich serwisów informacyjnych na raz na nowej Platformie 5Portali+1.

Reporters.pl

Powiązane artykuły

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow