Polowanie na trupa. Służby Korei Północnej nie odpuszczą nawet w kostnicy. Jego ciało kryje tajemnicę? (WIDEO, FOTO)

By Dział: Przestępczość i Terror | 23 lutego 2017

W Malezji próbowano wykraść z kostnicy zwłoki zamordowanego niedawno w tym kraju Kim Dzong Nama – brata komunistycznego dyktatora Korei Północnej. Dlaczego?

Jak podaje The Guardian, powołując się na miejscową policję, miało miejsce kilka prób włamania do kostnicy, gdzie po zamachu na lotnisku w Kuala Lumpur 13 lutego br. przewieziono zwłoki przebywającego na emigracji brata dyktatora Kim Dzong Una.

W tej sprawie przesłuchano już jednego z dyplomatów Korei Północnej i pracownika linii lotniczych tego kraju. Nie zostali jednak zatrzymani – poinformował szef policji Khalid Abu Bakar, który zapewnia, że wie już kto chciał ukraść zwłoki. W kostnicy zwiększono ochronę – to obecnie jeden z najpilniej strzeżonych obiektów w Malezji.

Przypomnijmy, że w sprawie mordu na Kim Dzong Namie zatrzymano dotychczas cztery osoby: Indonezyjkę, Wietnamkę, Malezyjczyka i obywatela Korei Północnej. Policja ujawniła też, że cztery kolejne osoby zamieszane w zamach zdążyły zbiec do Korei.


Według szefa malezyjskiej policji, obie zatrzymane kobiety to agentki koreańskich służb specjalnych. Wyszkolono je właśnie do dokonywania zamachów w miejscach publicznych. Nasmarowały one swoje ręce trucizną i rozmazały ją po twarzy swojej ofiary. Według innej wersji posłużyły się także tkaniną nasączoną trucizną.

zamach_Korea1

Jedna z nich próbuje bronić się twierdząc, że została wrobiona bo myślała, że występuje w ukrytej kamerze. Policja nie ma jednak wątpliwości, że obie kobiety wiedziały, iż używają skrajnie toksycznej substancji.


Wcześniej obie agentki dostały polecenie, żeby natychmiast po zamachu umyć ręce. Co ciekawe – na nie trucizna nie zadziałała. Policji nadal nie udało się też zidentyfikować tej tajemniczej substancji, która na jednych działa, a na innych nie. Najwyraźniej jest to jakiś rodzimy wynalazek służb Korei Północnej.

Być może to jest właśnie przyczyną zajadłego polowania na trupa Kim Dzong Nama – komunistyczny wywiad może obawiać się, że sekcja zwłok pozwoli ujawnić ich trucicielskie know-how.

Może być jeszcze jeden powód – dla normalnych ludzi niezrozumiały, ale w przypadku komunistycznego dyktatora Korei Północnej całkiem prawdopodobny. Z powodu wrodzonej nieufności może on chcieć osobiście zobaczyć trupa brata – wroga, a przy okazji nasycić się zemstą. Oto nagranie z zamachu:

Czytaj także dlaczego Kim Dzong Nam został zamordowany: Brat dyktatora Korei Północnej zabity z powodu… wulkanu!

Teraz możesz szybko i wygodnie przeglądać aż sześć polskich serwisów informacyjnych na raz na nowej Platformie 5Portali+1.

Reporters.pl 

Powiązane artykuły

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow