Porwanie deputowanego Ukrainy! Zemsta za koszulkę “PUTIN = HITLER”? (AKTUALIZACJA, WIDEO, FOTO)

By Dział: Polityka Przestępczość i Terror | 23 lutego 2017

Aleksiej Gonczarenko – znany antyrosyjski deputowany Bloku Petro Poroszenki został porwany – sensacyjna wiadomość obiegła media ukraińskie.

“To potwierdzona informacja” – oświadczył szef Bloku, Ihor Hryniw powołując się na rozmowę z ukraińską prokuraturą Obwodu Odeskiego. Występując w parlamencie wezwał on służby ukraińskie do powołania specjalnego sztabu, który zajmie się poszukiwaniami porwanego deputowanego.

Z kolei deputowany Bloku Poroszenki, Aleksandr Briginiec poinformował, że wczoraj wieczorem Gonczarenko miał wyjechać do Odessy na jakieś pilne spotkanie. Wystąpił jeszcze wieczorem w programie publicystycznym. Potem zniknął.

“W parlamencie go nie ma. Telefon nie odpowiada. Prokuratura potwierdza, że najbardziej prawdopodobna wersja to porwanie. To przestępstwo polityczne” – oświadczył Briginiec.


Wkrótce potem informację o porwaniu potwierdziła Służba Bezpieczeństwa Ukrainy i Prokuratura Generalna. Wszczęto śledztwo. Deputowana Olga Czerwakowa twierdzi, że “Gonczarenko został porwany przez grupę separatystów”.

Aleksiej_Gonczarenko_porwany

Przypomnijmy, że Gonczarenko był już wcześniej zatrzymany przez rosyjskie służby w Moskwie w marcu 2015 r. kiedy przyjechał na marsz pamięci ku czci zamordowanego w Rosji opozycyjnego lidera Borysa Niemcowa.


Komitet Śledczy FR oskarżył go wtedy o próbę zabójstwa rosyjskiego obywatela w czasie krwawych zamieszek w Odessie 2 maja 2014 r. Wkrótce jednak deputowany został wypuszczony i wrócił na Ukrainę.

Gonczarenko naraził się rosyjskim władzom wielokrotnie. M.in. urządził symboliczną uroczystość wręczenia orderu tureckiemu pilotowi, który w listopadzie 2015 r. zestrzelił nad Turcją przy granicy z Syrią rosyjski bombowiec. Występował też w Radzie Europy w koszulce z napisem “PUTIN = HITLER”.

Wcześniej pojawiła się informacja, że inny najbliższy deputowany Poroszenki został otruty rtęcią. Czytaj także: Ukraińskie służby udaremniły zamach Rosji na deputowanego! Zabity adwokat.

Teraz możesz szybko i wygodnie przeglądać aż sześć polskich serwisów informacyjnych na raz na nowej Platformie 5Portali+1.

Reporters.pl

Powiązane artykuły

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow