Ukraina: porwanie deputowanego było inscenizacją! Schwytano zleceniodawców (WIDEO)

By Dział: Polityka Przestępczość i Terror | 23 lutego 2017

Czwartkowe porwanie ukraińskiego deputowanego Aleksieja Gonczarenko okazało się… prowokacją zaplanowaną przez ukraińskie służby specjalne.

Poinformował o tym sam “porwany”, który zadzwonił do mediów i opowiedział, że wziął udział w inscenizacji porwania przygotowanej przez Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy. W jej wyniku schwytano niebezpieczną grupę przestępczą, która planowała szereg zbrodni na terenie Odessy i Obwodu Odeskiego.

“Zleceniodawcy mojego porwania, będąc przekonani, że do niego doszło, przybyli na umówione miejsce, dokąd mieli mnie dostarczyć moi porywacze” – opowiada deputowany. Na miejscu czekała już na nich zasadzka zastawiona przez SBU. Aresztowano 3-ch członków bandy. Fakt przeprowadzenia prowokacji potwierdza odeska prokuratura.

Gonczarenko mówi, że zleceniodawcy porwania zamierzali go torturować. Znaleziono przy nich pojemniki z kwasem i narzędzia tortur. Jednym z nich miał być lokalny deputowany Bloku Opozycyjnego Aleksandr Kusznarew.


“Jego syn Giennadij był uczestnikiem Antymajdanu i zginął w Domu Związków Zawodowych w Odessie w czasie zamieszek 2 maja 2014 r. Motywem jego ojca była zemsta” – twierdzi Gonczarenko.

Dodajmy, że wcześniej rosyjskie służby oskarżały właśnie Gonczarenkę, deputowanego z Odessy, o próbę zabójstwa obywatela Rosji w trakcie tych starć pomiędzy prorosyjskimi separatystami i nacjonalistycznym ukraińskim Prawym Sektorem. Zginęło w nich 48 osób i do dziś nikt nie poniósł za to odpowiedzialności.

Ukraiński polityk został nawet zatrzymany przez rosyjski Komitet Śledczy w Moskwie w marcu 2015 r., ale potem wypuszczono go i wrócił na Ukrainę.


Teraz w sieci pojawiło się także nagranie, dokonane prawdopodobnie z ukrycia przez ukraińskie służby, na którym zleceniodawcy zemsty na Gonczarence planują jego porwanie. Widać na nim Kusznarewa, który mówi: “Zrobię mu tak, jak nikt jeszcze nie umierał. Będzie ślepy i kulawy”.

Czytaj także: Najbliższy deputowany Poroszenki został otruty rtęcią.

Teraz możesz szybko i wygodnie przeglądać aż sześć polskich serwisów informacyjnych na raz na nowej Platformie 5Portali+1.

Reoporters.pl

Powiązane artykuły

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow