Kanclerz Austrii wzywa do zniesienia sankcji wobec Rosji!

By Dział: Polityka | 24 lutego 2017

Głos Kremla przemówił z Wiednia.

Kanclerz Austrii Christian Kern wezwał do “przemyślenia” sankcji wobec Rosji, gdyż jego zdaniem są one szkodliwe dla Europy – podaje agencja Bloomberg. Według Kerna, karanie Rosji za jej działania wobec Ukrainy nie przyniosło rezultatu i Unia Europejska powinna poszukać “innych instrumentów wpływu na prezydenta Władimira Putina”.

Szef austriackiego rządu zadeklarował, że “absolutnie poparłby” częściowe zniesienie sankcji w zamian za przestrzeganie przez Rosję porozumień rozejmowych z Mińska. Przyznał jednak, że “zanim nie zostanie osiągnięty postęp w tym zakresie, sankcje trudno będzie znieść”. Zastrzegł, że w tej sprawie “Europa powinna trzymać się razem”.

Według kanclerza Austrii, zniesienie sankcji wobec Rosji “byłoby dla Austrii lepsze”. “Te sankcje są naprawdę szkodliwe dla naszej gospodarki. Koszty jakie ponosimy to około 0,3 proc. naszego PKB, więc nie jesteśmy szczęśliwi z powodu ich konsekwencji ekonomicznych” – podkreślił Kern.


W tym wezwaniu austriackiego polityka trudno jednak dopatrzyć się logiki. Jeśli bowiem Moskwa pod naciskiem sankcji zastosowałaby się do porozumień z Mińska oznaczałoby to, że sankcje są jednak skuteczne.

Wiadomo też, że oprócz nacisku gospodarczego Unia Europejska nie ma absolutnie żadnych realnych instrumentów wpływu na Rosję. Wzywanie do “poszukiwania innych instrumentów” przypomina więc apel typu: przestańmy jeździć samochodami bo zatruwają środowisko i poszukajmy innych sposobów szybkiego przemieszczania się po ziemi.

Czytaj także: Dzień Triumfu nad Polskimi Jabłkami? W Rosji chcą zrobić ogłoszenie sankcji na żywność świętem narodowym.


Teraz możesz szybko i wygodnie przeglądać aż sześć polskich serwisów informacyjnych na raz na nowej Platformie 5Portali+1.

Reporters.pl

Powiązane artykuły

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow