Francja: wiceszef rządzących socjalistów islamistą? “Święta Wojna z niewiernymi i poderżnięte gardła”

By Dział: Polityka Przestępczość i Terror | 24 lutego 2017

Skandal w najbliższym otoczeniu prezydenta Francoisa Hollande’a.

Były wiceszef francuskiej Partii Socjalistycznej Yacine Chaouat, odpowiedzialny m.in. za kwestie imigracji, został oskarżony o propagowanie w Internecie islamskiego terroryzmu i podżeganie do przemocy – donosi “LeParisien”.

Paryska prokuratura zarzuca temu niegdyś wpływowemu lewicowemu politykowi z otoczenia prezydenta Francoisa Hollande’a, że publikował zdjęcia “wrogów islamu” z poderżniętymi gardłami, wezwania do “Świętej Wojny z niewiernymi” i “lajkował” tego typu treści. Wykazać to miała obszerna analiza jego działań w Internecie.

Chaouat jest z pochodzenia Tunezyjczykiem. Obecnie francuskie media przedstawiają go jako “asystenta senatora” pragnąc zapewne zasugerować, że nie jest to nikt ważny i najwyraźniej starając się pomijać fakt, że jeszcze 2 lata temu jego rola była o wiele większa.


Przypomnijmy, że stracił on stanowisko w partii w 2015 r. kiedy sąd skazał go na pół roku więzienia z zawieszeniem na 18 miesięcy za bicie żony.

Chaouat zaprzecza w mediach jakoby miał cokolwiek wspólnego z islamskim terroryzmem. Twierdzi, że jego konta na portalach społecznościowych przejęli hakerzy, żeby go skompromitować, a innym razem – że właściwie nic na niego nie znaleziono. Zapewnia, że uważa terroryzm islamski za zło i obiecuje, że wyjaśni całą sprawę w śledztwie i przed sądem.

Czytaj także: Szok w Paryżu! Wywiad Francji skrytobójczo morduje islamistów. Na polecenie prezydenta? (WIDEO)


Teraz możesz szybko i wygodnie przeglądać aż sześć polskich serwisów informacyjnych na raz na nowej Platformie 5Portali+1.

Reporters.pl

Powiązane artykuły

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow