Na Filipinach morze wyrzuciło kudłatego potwora. To “Trunko” (WIDEO, FOTO)

By Dział: Nauka i Odkrycia W popularnych | 24 lutego 2017

A może Moby Dick?

Na brzegu filipińskiej wyspy Dinagat morze wyrzuciło dziwne martwe włochate stworzenie przypominające skrzyżowanie wieloryba z niedźwiedziem polarnym albo z wielkim psem pasterskim komondorem – donosi “The Sun”.

Podłużny stwór, który pojawił się na plaży po niedawnym silnym trzęsieniu ziemi w tym regionie, ma 6,5 metra długości i nie przypomina żadnego ze znanych naukowcom gatunków morskich zwierząt.

Filipiny_potwor1


Na miejscu natychmiast pojawiły się tłumy mieszkańców robiących sobie zdjęcia z potworem i dziennikarzy usiłujących dociec co to takiego. Nadano mu nawet pośmiertnie imię – “Trunko”. W końcu do akcji przystąpili uczeni, którzy zbadali dziwne zwierzę.

W pierwszym komunikacie podali, że to mors, jednak po dokładniejszym zbadaniu okazało się jednak, że jest to 2-tonowy wieloryb, choć nie udało się zidentyfikować z jakiego gatunku. Prawdopodobnie dwa tygodnie wcześniej morski ssak zginął w zderzeniu z przepływającym okrętem.


Filipiny_potwor2


Jego nietypowy wygląd naukowcy tłumaczą tym, że jego ciało przez długi czas dryfowało w oceanie i na skutek tego uległo skrajnemu rozkładowi. Filipińskie władze zapowiedziały, że zachowają kości “Trunko” na pamiątkę tego niezwykłego zdarzenia.

Czytaj także: Niesamowite stwory sfilmowano w oceanicznych głębiach Rowu Mariańskiego (WIDEO, FOTO)

Nowa Platforma 5Portali+1 Przeglądaj wygodnie aż sześć polskich serwisów informacyjnych na raz!

Reporters.pl [player id=8118]

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow