“Pomścimy Murzyna i pingwina!” Niemieckim lewakom coś się zacięło w mózgach?

By Dział: Społeczeństwo | 24 lutego 2017

Kuriozalny “karnawałowy protest” obrońców politycznej poprawności w Niemczech.

W niemieckim mieście Fulda w Hesji grupy teatralne występujące na tradycyjnej corocznej paradzie karnawałowej zostały zmuszone do zaniechania przebierania się za Murzynów i w stroje kolonialne po tym jak miejscowe środowiska lewackie oskarżyły je o rasizm i zagroziły zaatakowaniem ich w czasie przemarszu.

Aby nie dopuścić do wybuchu przemocy lokalne władze zapowiedziały, że wzdłuż trasy parady będą po obu stronach kroczyć wzmocnione siły policyjne z kamerami, aby w razie czego sfilmować napastników – podaje “Focus”.

Największą wściekłość lewaków wzbudziła grupa Südend. Wśród jej tradycyjnych karnawałowych kreacji są bowiem ludzie pomalowani na czarno z wpiętą we włosy kością, co zdaniem oburzonych obrońców poprawności politycznej jest rasizmem. Inne postacie paradują natomiast w dawnych niemieckich strojach kolonialnych, co również “jest nie w porządku”.


Nie pomogły tłumaczenia, że karnawałowy przemarsz ma po prostu pokazać historię poszczególnych epok – w paradzie występują zarówno dawni rycerze i damy, jak i postacie z czasów kolonialnych. Zespół Südend ma zaprezentować tę właśnie epokę.

“To jest propagowanie rasistowskiego i kolonialnego światopoglądu oraz trywializowanie kolonialnego ludobójstwa i gwałcenia praw rdzennej ludności” – napisali w proteście pracownicy naukowi i studenci miejscowego koledżu w Fuldzie. Zażądają, aby aktorzy zdjęli te kostiumy i starli z twarzy czarną farbę, która jest “poniżająca i nieludzka”.

Pod tą presją grupa Südend musiała zrezygnować ze swoich “murzyńsko – kolonialnych” strojów i teraz w ogóle nie wie w co ma się przebrać. Ale czego by na siebie nie włożyli aktorzy, lewicowi bojówkarze i tak zagrozili już, że ich pobiją.


Fakt, że rządy kolonialne w Niemieckiej Afryce Południowo-Zachodniej (dzisiejsza Namibia) nie były dla tamtejszej ludności sielanką. Niemcy wybili m.in. 65 tys. murzynów z ludu Herero, który w 1904 r. wzniecił tam powstanie.

Jednak na tej zasadzie należałoby w ogóle zabronić noszenia jakichkolwiek kostiumów historycznych i działalności trup teatralnych i rekonstrukcyjnych bo przecież każde imperium miało na swoim koncie nie mniejsze akty ludobójstwa. “Ci protestujący z uczelni w ogóle nie rozumieją czym jest karnawał” – mówi burmistrz Fuldy Heiko Wingenfeld z CDU.

Tymczasem zupełnie nieoczekiwanie na krytykę lewaków naraziła się też inna trupa teatralna Northend, która ma wystąpić przebrana za polarne niedźwiedzie i pingwiny. Zdaniem obrońców praw zwierząt, to również jest karygodne.

“Te protesty i groźby ataków na nas, a także obecność konwoju policyjnego zepsują nasze coroczne święto” – przyznaje rzecznik zespołu Volker Rippert.

Można ocenić, że poziom głupoty i agresji niemieckiej lewicy jest w tym przypadku zbliżony do poziomu lewicy w Wielkiej Brytanii. Czytaj o tym więcej: Dyktatura lewackich ciemniaków! Brytyjskim uczelniom grozi umysłowa zagłada.

Czytaj także: Autorzy animowanego filmu o gorylach oskarżeni o rasizm!

Nowa Platforma 5Portali+1 Przeglądaj wygodnie aż sześć polskich serwisów informacyjnych na raz!

Reporters.pl

Powiązane artykuły

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow