Słowaczka, która publicznie spaliła i obsikała Koran aresztowana! Dostanie 6 lat?

By Dział: Przestępczość i Terror Społeczeństwo | 24 lutego 2017

Słowacka policja aresztowała w Rużomberku kobietę, która nagrała i opublikowała w sieci film pokazujący profanowanie przez nią świętej księgi islamu.

24-letnia Szeila Szmerekova, występująca też pod nazwiskiem Adriana Melekova, została aresztowana pod zarzutem produkcji materiałów ekstremistycznych, propagowania przemocy i szerzenia nienawiści etnicznej, rasowej i religijnej.

Kobieta nagrała swój film w połowie grudnia ub. roku. Widać na nim jak stojąc pod lasem na tle słowackiej flagi drze Koran kartka po kartce, a następnie podpala go, aby w końcu na niego nasikać. W tym czasie cały czas obraża muzułmanów nazywając ich m.in. “pasożytami”. Nie publikujemy tego nagrania ze względu na jego obsceniczność, ale jest ono dostępne na YouTubie.

Co ciekawe, ściganie za przestępstwa ekstremistyczne obowiązuje na Słowacji dopiero od początku tego roku, kiedy pod naciskiem Unii Europejskiej wprowadzono stosowny paragraf do Kodeksu Karnego. Zastosowano już go po raz pierwszy w przypadku pobicia ciemnoskórego francuskiego studenta w Bańskiej Bystrzycy niecałe dwa tygodnie temu.


Czy prawo to można zastosować także do czynu z ubiegłego roku – zadecyduje sąd. Jeśli tak to kobiecie grozi do 6-ciu lat więzienia. Słowackie media cytują wypowiedź jej matki, która mówi, że zachowanie jej córki jest skutkiem zbiorowego gwałtu, którego padła ofiarą w wieku 14 lat. Miała tego jakoby dokonać 14-osobowa grupa Romów.

Obecny czyn Słowaczki spotkał się z dezaprobatą nawet części tamtejszych środowisk przeciwnych imigrantom i muzułmanom. Pozostali okrzyknęli ją jednak “słowacką Joanną d’Arc”.

Z kolei przeciwnicy takich działań ostrzegają, że mogą one zagrozić bezpieczeństwu kraju prowokując zemstę muzułmańskich terrorystów, gdyż film wywołał w krajach islamskich wielkie wzburzenie.


Dodajmy, że wcześniej władze Słowacji zdelegalizowały islam jako oficjalną religię! Czytaj: Żadnych meczetów, ani publicznych modłów.

Tymczasem również w Danii po raz pierwszy od 46-ciu lat stanie przed sądem za “bluźnierstwo” mężczyzna, który w ramach protestu spalił Koran.

Czytaj także: W Turcji wydali podręcznik masakrowania chrześcijan. Jak palić miasta, ścinać głowy, zniszczyć wszelkie życie (FOTO)

Nowa Platforma 5Portali+1 Przeglądaj wygodnie aż sześć polskich serwisów informacyjnych na raz!

Reporters.pl

Powiązane artykuły

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow