Słodkie życie “biednego imigranta”! Dla nas: 500+, dla nich: 5.000+

By Dział: Społeczeństwo W popularnych | 26 lutego 2017

W różnych krajach Europy zasiłki dla imigrantów są różne, ale nie ulega wątpliwości, że najbardziej rozpieszcza ich Szwajcaria.

Zgodnie z informacją tamtejszego Sekretariatu ds. Migracji SEM, każdy kanton dostaje na jednego uchodźcę 55.90 franków szwajcarskich na dzień, tyle samo ile wynosi pomoc społeczna dla Szwajcarów. Oznacza to, że na utrzymanie każdego imigranta przypada równowartość 6.790 PLN.

Z tego pokrywane są koszty zakwaterowania, ubezpieczenia zdrowotnego i wypłacany zasiłek w gotówce, który wynosi 1.094 euro miesięcznie, czyli 4.700 PLN. Do tego państwo funduje za darmo szkolenia zawodowe i naukę języka.

Nietrudno obliczyć, że w przypadku 4-osobowej imigranckiej rodziny zgarnia ona równowartość prawie 20 tys. PLN miesięcznie w gotówce plus mieszka i ma opiekę zdrowotną za darmo. Osoby, które dopiero czekają w Szwajcarii na nadanie statusu uchodźcy, dostają o 20 proc. mniej, co i tak jest przyzwoitą sumą.


Kiedy okres pobierania zasiłku się kończy, albo zanosi się na to, że nie dostaniesz azylu, czas “przeskoczyć” na teren Unii Europejskiej. Najlepiej do Wielkiej Brytanii albo sąsiednich Niemiec, gdzie można ponownie ubiegać się o status uchodźcy. Potem szwajcarskie służby dziwią się, gdzie im nagle znika po 8 tys. imigrantów.

imigranci_bogaci3


Tymczasem w Niemczech w oczekiwaniu na status uchodźcy dostajesz 216 euro miesięcznie, a kiedy zostanie on już przyznany można z tego “wyciągnąć” nawet do 400 euro miesięcznie w gotówce na osobę plus zwrot kosztów za mieszkanie i opłaty komunalne.


Oczywiście załapanie się dodatkowo na darmowe wyżywienie i ubranie od samorządów też nie jest żadnym problemem. Często niemieckie urzędy, aby ułatwić sobie pracę wypłacają imigrantom pieniądze hurtem z góry – od razu za kilka miesięcy.

A jeśli jeszcze byłeś cwany i w różnych ośrodkach zarejestrowałeś się pod różnymi tożsamościami możesz dostawać kilka razy więcej. Przypomnijmy, że dotychczasowy rekordzista, którego wykryto w Brunszwiku, miał 12 różnych nazwisk i tylokrotnie razy więcej zasiłków pobierał. Życie pod 3-4 nazwiskami to proceder masowy.

A już najbardziej kuriozalne jest, że kiedy jakiś niemiecki urzędnik to wykryje, jego zwierzchnicy starają się za wszelką cenę zamieść tę sprawę pod dywan. Czytaj: Niemiecki obłęd! Ujawniła, że imigranci masowo kradną zasiłki. Wyrzucili ją za to z pracy.

Zobacz także: Imigranci w Wenecji wyszli na ulice! Żądają markowych ubrań Armaniego i Hugo Bossa

Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow