Sport się wali! Transpłciowy Goliat zdruzgotał 56 kobiet (WIDEO)

By Dział: Społeczeństwo | 27 lutego 2017

Dziewczyny nie miały żadnych szans w starciu z napakowanym testosteronem facetem. Sprawiedliwa walka?

Mack Beggs, 17-letni transpłciowy chłopak wygrał zawody zapaśnicze dla dziewcząt uzyskując tytuł Mistrzyni Stanu Texas. Rozłożył na łopatki 56 rywalek i nie przegrał ani razu. Beggs jest w trakcie kuracji testosteronem co ma umożliwić mu ostateczną zmianę płci na męską.

Zdaniem wielu kibiców i wielu jego konkurentek to nie w porządku, żeby mężczyzna – w dodatku napakowany sterydami – walczył z kobietami. Dlaczego Beggs nie walczył w kategorii mężczyzn? Gdyż sportowy regulamin nakazuje walkę z przeciwnikami tej płci, którą ma się zapisaną w akcie urodzenia.

Jego rodzina zapewnia, że on sam wolałby walczyć przeciwko mężczyznom. Ale z kolei w starciu z nimi miałby, zdaniem ekspertów, mniejsze szanse.


Władze Ligi Uniwersyteckiej, które organizowały mistrzostwa twierdzą, że wszystko było zgodnie z przepisami i nie ma żadnego problemu. Jednak np. Kailyn Clay, którą Beggs powalił w walce o wejście do finału, dostała z jakichś powodów zakaz jakiegokolwiek komentowania wyniku walki, podobnie jak jej rodzice.

Genderowy skandal na mistrzostwach Teksasu to zapewne tylko przedsmak tego, co czeka nas w sporcie w miarę jak w różnych dyscyplinach transpłciowi zawodnicy będą pojawiać się coraz częściej.

Dodajmy, że w Stanach Zjednoczonych skandal ten nałożył się na trwająca tam właśnie zażartą debatę o to, z jakich toalet mają korzystać osoby transpłciowe. Czytaj: Lewica w USA toczy heroiczny bój o dostęp do kibla! “Za chwilę będzie za późno”.


Czytaj także: Małym dzieciom pozwolono zmieniać płeć jednym kliknięciem myszy!

Reporters.pl

Powiązane artykuły

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow