Polka tłumaczy Amerykanom w TV podstawowe sprawy: czym są pączki i Tłusty Czwartek (WIDEO)

By Dział: Ciekawostki W popularnych | 27 lutego 2017

Najwyższy czas na spolonizowanie USA. Najlepiej zacząć od żołądka.

Prezenterka programu “Good Day Chicago” Jenny Milkowski urodziła się wprawdzie w Stanach Zjednoczonych, ale jej rodzice pochodzą z Polski. W Tłusty Czwartek postanowiła uświadomić widzom i dziennikarzom Fox32 co to za dzień, a przy okazji uraczyć ich pączkami.

Skutek rewelacyjny. Udało jej się nawet nauczyć ich w miarę poprawnej polskiej wymowy, włącznie z odmianą słowa “pączek”, co jest przecież w przypadku Amerykanów zadaniem karkołomnym. Dodajmy, że wcześniej tłumaczyła już w amerykańskiej telewizji czym jest śmigus-dyngus.

Jenny Milkowski zawsze z dumą podkreśla, że jest czystej krwi Polką, katoliczką i pozostaje wierna polskim tradycjom. Jej rodzice przyjechali do USA z Tarnowa. “Na pierwszym miejscu jest Bóg, Jezus i religia, a nie prezenty” – mówiła kiedyś w bożonarodzeniowym wywiadzie dla “Dziennika Związkowego”.


Oprócz pracy prezenterki Jenny jest też aktorką, pisarką, producentką i blogerką. Za swoje raporty z ruchu drogowego w porannym serwisie “Good Day Chicago” wygrała prestiżową nagrodę Emmy. My przyznajemy jej dodatkowy tytuł Ambasadora Polskich Pączków w Stanach Zjednoczonych.

Zobacz także: Murzyni z Afryki po raz pierwszy próbują polskich potraw. Pierogi wymiatają! (WIDEO)


Reporters.pl

Powiązane artykuły

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow