Szokujący sport! Mistrzostwa Rosji w… Samobójczym Hokeju (WIDEO)

Opary szaleństwa nad lodowiskiem?

Mecz na Mistrzostwach Rosji w hokeju z piłką, tzw. hokeju bandy, między “Bajkał-Energią” Irkuck a “Wodnikiem” Archangielsk zakończył się wynikiem 11:9. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że… wszystkie 20 bramek w tym spotkaniu padło ze strzałów samobójczych!

Rekordzistą okazał się napastnik drużyny “Wodnika” Oleg Piwowarow, który strzelił własnemu bramkarzowi wszystkie 11 goli. Najciekawsze, że przez pierwsze 68 minut wynik był 0:0 i nic nie wskazywało na to, że w ostatnich minutach na lodowisku rozpęta się istny “festiwal bramkowy”.

Na oczach zaszokowanych kibiców obie drużyny dosłownie prześcigały się w pakowaniu piłki do własnej bramki, a bramkarze robili wszystko, żeby tych strzałów nie obronić. Lepsi okazali się w tym gospodarze z “Wodnika” Archangielsk, dzięki czemu przegrali mecz.

Atak zbiorowego szaleństwa? Okazało się, że nie. Obie drużyny kalkulowały bowiem, żeby zająć gorsze miejsce w grupie i w następnej rundzie trafić na słabszego przeciwnika.

Pod presją opinii publicznej i po przeanalizowaniu zapisu z tego spotkania rosyjska Federacja Hokeja z Piłką postanowiła anulować wynik i nakazała powtórzenie meczu. Wobec trenerów i zawodników obu drużyn mają tez zostać podjęte sankcje dyscyplinarne.

Rosyjscy kibice przyznają, że hokej bandy jest prawdopodobnie najbardziej skorumpowaną dyscypliną sportową w Rosji. Prezes Federacji Borys Skrynnik ustala wyniki mistrzostw jeszcze przed ich rozpoczęciem, kierując się jedynie tym, kto mu więcej zapłaci.

Co ciekawe, władze w Moskwie przyznały mu tytuł Zasłużonego Trenera Rosji, zaś wcześniej on sam był napastnikiem “Wodnika”, a potem jego prezesem. Zasiadał też w kierownictwie Międzynarodowej Federacji Bandy i forsował tę dyscyplinę sportu na Igrzyskach Olimpijskich.