NASA ogłosiła konkurs na nazwy dla 7-miu nowo odkrytych planet

By Dział: Ciekawostki Nauka i Odkrycia | 27 lutego 2017

Każdy może wziąć w nim udział i nadać nazwy siedmiu bliźniaczym planetom Ziemi. Są już pierwsze pomysły.

Przypomnijmy, że odkryty właśnie nowy układ planetarny TRAPPIST-1, o którym agencja kosmiczna NASA poinformowała w ubiegłym tygodniu, to wielki przełom w astronomii. Siedem podobnych do Ziemi planet, z których co najmniej na trzech mogą być warunki do życia, znajduje się zaledwie 40 lat świetlnych od naszego Słońca, czyli w skali kosmosu – bardzo blisko.

Stąd ich nazwa nie może być byle jaka. NASA ogłosiła więc na swojej stronie na Twitterze konkurs. Każdy może w nim zgłosić swój pomysł z hashtagiem #7Namesfor7NewPlanets.

Pojawiły się już pierwsze propozycje. Wśród nich – nazwanie planet imionami 7-miu bohaterów bajki braci Grimm “O królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach”: Mędrek, Gburek, Apsik, Wesołek, Śpioszek, Gapcio i Nieśmiałek. Jak na planety – propozycja zdecydowanie infantylna.


Inny pomysł to nadać im imiona członków rodziny Wesleyów z cyklu powieści o Harrym Potterze. To z kolei żenująco trąci popkulturą. Jest też propozycja aby nazwać planety poszczególnymi dniami tygodnia. Tylko jakie w tym przesłanie oprócz tego, że i tych i tych jest 7? Ale najgłupsza propozycja, która się pojawiła – to nadać planetom imiona członków rodziny Kardashian.

Naszym zdaniem, o wiele bardziej godne ludzkości byłoby nazwanie planet imionami siedmiu największych starożytnych cywilizacji, albo siedmiu cnót głównych: Pokora, Hojność, Czystość, Miłość, Umiarkowanie, Cierpliwość, Gorliwość i Pracowitość.

Po angielsku brzmiałoby to: Chastity, Temperance, Charity, Diligence, Patience, Kindness i Humility, a o wiele ładniej po łacinie – Castitas, Temperantia, Caritas, Industria, Patientia, Benevolentia i Humilitas.


Ale już słyszymy ten wrzask, który natychmiast podniosą środowiska lewicowe.

Zobacz także: NASA dostrzegła w kosmosie Rękę Boga! (FOTO)

Reporters.pl

Powiązane artykuły

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow