Na Białorusi zniknęło 26 studentów z Bangladeszu! Zgadnijcie, gdzie się odnaleźli

By Dział: Przestępczość i Terror Społeczeństwo | 28 lutego 2017

Jest tajny kanał przerzutu z Białorusi?

26-ciu studentów Białoruskiego Państwowego Uniwersytetu Ekonomicznego nagle zniknęło. O tajemniczym zaginięciu, które miało miejsce jeszcze na początku stycznia, poinformowały władze w Mińsku. Studenci nie pojawili się na zajęciach, nie było ich też w akademiku.

Obecnie szef MSW Białorusi Igor Szuniewicz przyznał, że większość zaginionych studentów odnalazła się we Francji. “Teraz rozumiemy, że prawdziwym celem ich przyjazdu na Białoruś była ucieczka do Unii Europejskiej” – przyznaje minister w rozmowie z agencją BiełTA.

Według niego, tylko 6-ciu spośród studentów z Bangladeszu udało się zatrzymać straży granicznej Łotwy. Zostali deportowani na Białoruś, a stamtąd prawdopodobnie zostaną wydaleni do własnego kraju.


Informacja o studentach – uciekinierach jest niepokojąca, gdyż wskazuje, że istnieje jakiś nowy kanał przerzutu imigrantów do UE przez Białoruś, którego władze nie są w stanie wykryć.

W ostatnim czasie na Białorusi odnotowano bowiem ponad 100 przypadków takiego znikania zagranicznych studentów, choć wcześniej nie robili tego całymi grupami. Tymczasem na samym tylko Białoruskim Uniwersytecie Ekonomicznym uczą się studenci z 32-ch krajów, w większości z biednych państw Afryki i Azji.

Czytaj także: Łukaszenka, zabierz do cholery tych Arabów! Bruksela zapłaci mu za wsadzenie IMIGRANTÓW DO OBOZÓW!


Nowa Platforma 5Portali+1 Przeglądaj wygodnie aż sześć polskich serwisów informacyjnych na raz!

Reporters.pl

Powiązane artykuły

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow