Wynaleziono lek na raka bez skutków ubocznych!

By Dział: Nauka i Odkrycia W popularnych | 28 lutego 2017

Pierwszy lek, który w czasie terapii nie niszczy zdrowych komórek.

Brytyjscy naukowcy z Uniwersytetu Huddersfield opatentowali nowy lek o nazwie CD40, który leczy nowotwory nie naruszając jednocześnie komórek, które są zdrowe – donosi Medical Xpress. Otwiera to drogę do skutecznego leczenia tych zachorowań bez żadnych dotkliwych skutków ubocznych.

Zasada działania tego preparatu opiera się na substancji białkowej Cluster of Differentiation 40, która jest w stanie “rozpoznawać” uszkodzone komórki i niszczyć ich mechanizm obronny. Dzięki czemu stają się one widoczne dla ludzkiego systemu immunologicznego, który może wtedy zacząć skutecznie je zwalczać.

Niezwykłe właściwości tego białka uczeni odkryli jeszcze w 2002 r., ale dopiero teraz udało się stworzyć z niego preparat nadający się do zastosowania w leczeniu. Doktor Nikolaos Georgopoulos, który kieruje zespołem badawczym i pracował nad CD40 od 16-tu lat poinformował, że nowy lek wchodzi właśnie w fazę testów klinicznych.


Jego zdaniem, jest bardzo prawdopodobne, że okaże się on o wiele bardziej skuteczny od dotychczasowych metod leczenia nowotworów chemioterapią i radioterapią, które dokonują straszliwego spustoszenia w organizmach pacjentów.

Czytaj także: Rewolucja w walce z rakiem? Morskie bakterie polują na chore komórki!

Reporters.pl


Powiązane artykuły

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow