Roboty do gry w ping-ponga w akcji! Człowiek bez szans (WIDEO)

By Dział: Nauka i Odkrycia W popularnych | 28 lutego 2017

Mogą grać z tobą dwoma piłeczkami na raz i jeszcze będą cię pouczać.

Japońska firma Omron zbudowała robota, którego zadaniem jest szkolenie zawodników tenisa stołowego. Jego możliwości dosłownie porażają. Wygranie z nim przez człowieka nie jest właściwie możliwe. Ale zanim pokażemy robota Forpheusa w akcji, na początek klasyczny robot pingpongista. Jak widać nie ma on większych problemów nawet z dobrze grającym zawodnikiem.

Na kolejnym filmie widzimy robota Kuka w pojedynku z niemieckim mistrzem tenisa stołowego Timo Bollem. Jak widać pojedynek jest wyrównany i człowieka ratują jedynie zagrania na krawędź stołu lub nety.


Teraz jednak pojawił się również japoński robot-trener Forpheus. Nie tylko z tobą gra, ale także na bieżąco udziela ci instrukcji obserwując twoje zagrania. Jednocześnie ocenia twój poziom i jest w stanie dopasować się do niego, żeby za bardzo cię nie “rozwalać”.


Czujniki ruchu i kamery pracujące z prędkością 80 kadrów na sekundę pozwalają Forpheusowi doskonale ocenić, gdzie odbije się piłeczka, obliczyć trajektorię jej lotu, prędkość i prędkość obrotową, a następnie błyskawicznie wszystko razem skalkulować.


Robot obserwuje też i analizuje ruchy twojego ciała i na ich podstawie jest w stanie przewidzieć twoje zagrania. Za swoje wybitne zasługi Forpheus trafił właśnie do Księgi Rekordów Guinnessa w uznaniu jego “unikalnych walorów technologicznych, intelektualnych i edukacyjnych”.

Zobacz także: Poznajcie Spota, Atlasa i WildCata. Niesamowite wyczyny robotów (WIDEO)

Nowa Platforma 5Portali+1 Przeglądaj wygodnie aż sześć polskich serwisów informacyjnych na raz!

Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow