Niedźwiedź popełnił samobójstwo spadając ze śmigłowca! (FOTO)

By Dział: Katastrofy W popularnych | 1 marca 2017

Po raz pierwszy w historii niedźwiedź zginął w taki sposób.

Zdumiewające i tragiczne zdarzenie z udziałem kudłatego czworonoga wstrząsnęło opinią publiczną i obrońcami praw zwierząt w Tajlandii. Młody czarny niedźwiedź azjatycki zerwał siatkę, w której był przewożony śmigłowcem do dżungli i zabił się spadając na las.

100-kilogramowy miś był transportowany do Parku Narodowego Khao Laem po tym jak schwytano go kiedy kręcił się koło wiejskiego rynku w pobliżu innego parku – Khao Kai. Ponieważ nie było to dla niego odpowiednie miejsce służby ochrony przyrody postanowiły przenieść go do bardziej naturalnego środowiska.

Aby wywieźć go jak najgłębiej w dżunglę użyto właśnie śmigłowca zamiast – jak zwykle – ciężarówki. Niedźwiedź dostał środki nasenne i wszystko przebiegało zgodnie z planem, zanim śmigłowiec nie dostał się nagle w środek burzy, która zaczęła wstrząsać maszyną.


Wtedy miś nagle się obudził i nie wiedząc gdzie jest i co się z nim dzieje wpadł w panikę. Zaczął szarpać siatkę, zerwał łańcuch i spadł ze śmigłowca ponosząc śmierć na miejscu. Tajskie władze wszczęły już w tej sprawie śledztwo.

Okazało się, że przy transporcie niedźwiedzia popełniono cały szereg zaniedbań. Po pierwsze – dostał za mało środka nasennego, po drugie – kółko, do którego przyczepiono łańcuch było słabo zamocowane, po trzecie – miś powinien być w klatce, a po czwarte – pilot w ogóle nie powinien z nim startować wiedząc, że zanosi się na gwałtowną burzę.


Fundacja Parku Narodowego Khao Yai twierdzi też, że wywożenie samotnego młodego niedźwiedzia głęboko w dżunglę, której nie znał, było głupotą. “Czarne niedźwiedzie są bardzo społeczne i powinny przebywać ze swoją grupą, którą dobrze znają. Zostawiony sam w dżungli i tak zostałby tam zabity przez inne niedźwiedzie” – mówi ekspert Thongchai Saengprathum.


czarny_niedzwiedz_azjatycki

Czytaj także: Rozrywki „rosyjskiego świata”: miażdżenie niedźwiedzia ciężarówką i lokomotywą (WIDEO)

Nowa Platforma 5Portali+1 Przeglądaj wygodnie aż sześć polskich serwisów informacyjnych na raz!

Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow