Pancerne pogotowie ratunkowe w Szwecji? Ratownicy nie chcą jechać do imigrantów bez broni (WIDEO)

Albo dacie się uratować albo “siostro, odłamkowym ładuj”?

Szwedzki Związek Kierowców Pogotowia zażądał od władz wyposażenia karetek w sprzęt wojskowy. Bez niego nie chcą jeździć do dzielnic imigrantów w obawie o swoje życie. W wywiadzie dla DGS TV ratownicy przyznają, że wiele razy rezygnują z udzielania pomocy w islamskich dzielnicach, albo muszą czekać na konwój policji.

Atakowanie kamieniami karetek pogotowia i wozów policyjnych w tzw. strefach no-go to jeszcze pół biedy. Zdarzają się granaty ręczne – przyznają szwedzcy ratownicy. Czytaj o tym: Wybuchowa poprawność! Wiecie ile czasu zajmuje kupienie w Szwecji granatu?

20-30-osobowe agresywne bandy, często złożone z naćpanych lub chorych psychicznie wyrostków, nie mają oporów przed atakowaniem lekarzy, których uważają za intruzów. Kierowcy karetek przyznają w wywiadzie, że groźne zjawisko narasta i co najmniej raz w tygodniu załogi pogotowia muszą uciekać z imigranckich dzielnic bez udzielenia pomocy.


Ratownicy nie chcą tam ginąć, wolą odejść z pracy. “To zbyt niebezpieczne, aby tam jeździć” – przyznają w wywiadzie. Wielu z nich po spotkaniu z agresywnymi imigrantami cierpi na syndrom stresu pourazowego. Ci, którzy są gotowi nadal ryzykować życie żądają przynajmniej kamizelek kuloodpornych i hełmów.

Również tradycyjne karetki pogotowia nie są przygotowane na atak koktajlem Mołotowa, gradem kamieni, a co dopiero granatem. Jest więc bardzo prawdopodobne, że wkrótce zamiast nich do udzielania pomocy imigrantom będą wysyłane pojazdy opancerzone pod osłoną policyjnej tyraliery.


A jeśli władze Szwecji nie powstrzymają napływu islamskich imigrantów i nadal będą przymykać oczy na masową przemoc, której oni się dopuszczają wkrótce może się okazać, że pogotowie będzie musiało zacząć jeździć na pomoc czołgami.


Przypomnijmy, że podczas niedawnej imigranckiej rewolty w Sztokholmie szwedzka policja po raz pierwszy użyła broni palnej. Z kolei konserwatywni deputowani żądają wysłania do ogarniętego islamskim chaosem Malmö oddziałów wojskowych.

Czytaj także: Imigranci uciekają ze Szwecji do Somalii! „U nas w kraju jest bezpieczniej”

Nowa Platforma 5Portali+1 Przeglądaj wygodnie aż sześć polskich serwisów informacyjnych na raz!

Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow