To koniec! Przywódca Państwa Islamskiego: “Uciekajcie i kryjcie się! Albo wysadźcie się w powietrze” (FOTO)

Abu Bakr al-Baghdadi wygłosił mowę pożegnalną przyznając porażkę Państwa Islamskiego – donoszą arabskie agencje.

Przywódca ISIS zaapelował do islamistów otoczonych przez wojska Iraku aby aby porzucili pole walki albo popełnili samobójstwo wysadzając się w powietrze. Wcześniej szef irackiej policji gen. Raid Shakir Jaudat poinformował, że dowódcy Państwa Islamskiego uciekli z oblężonego Mosulu, szturmowanego przez Irakijczyków, Kurdów i szyitów przy wsparciu lotnictwa USA.

Jak podaje Sumaria News, przemówienie al-Baghdadiego, w którym przyznaje on, że największy bastion islamistów jest stracony, zostało rozpowszechnione wśród obrońców miasta. Lider ISIS wzywa ich, aby “przebierali się w cywilne ubrania i uciekali w góry” w Iraku i Syrii.

“Jeśli zostaniecie otoczeni – wysadźcie się w powietrze” – apeluje przywódca islamskich terrorystów. Wiadomo już, że z Mosulu zbiegły w kierunku Syrii elitarne islamskie oddziały tzw. Rady Mudżahedinów, wchodzącej w skład ISIS.


“Terroryści z Państwa Islamskiego żyją obecnie w nieustannym szoku, zamieszaniu i poczuciu klęski. Walczą jeszcze nieskoordynowane odizolowane od siebie grupy. Nasz wywiad donosi, że organizacja rozpadła się na kawałki, a przywódcy zbiegli” – poinformował gen. Jaudat w rozmowie z CNN.

Iraccy żołnierze ze zdobytą flagą Państwa Islamskiego

Iraccy żołnierze ze zdobytą flagą Państwa Islamskiego


Przypomnijmy, że połowa Mosulu – na wschodnim brzegu rzeki Tygrys – jest już od dawna w rękach Kurdów i irackich wojsk, które obecnie szturmują zachodnią część miasta od południa. Wcześniej pojawiły się informacje, że sam Baghdadi został ranny w ataku lotnictwa w czasie narady ze swoimi najwyższymi rangą dowódcami w rejonie granicy iracko – syryjskiej.


W czwartek nadeszła też wiadomość o wysadzeniu się w powietrze w Aleppo Polaka walczącego po stronie Państwa Islamskiego. Media donoszą, że może to być 24-letni Jakub Jakus z Sandomierza (na zdjęciu), którego Interpol ściga za terroryzm “czerwonym” listem gończym. Łącznie w szeregach islamistów może być jeszcze ok. 20 Polaków.

Polak_islamista

Czytaj także: “Biedny” więzień Guantanamo. Dali mu milion funtów odszkodowania. Właśnie wysadził się w Mosulu (FOTO).

Zobacz też: Rzadki widok: terrorysta Państwa Islamskiego poddaje się oddziałowi Kurdów (WIDEO)

Nowa Platforma 5Portali+1 Przeglądaj wygodnie aż sześć polskich serwisów informacyjnych na raz!

Reporters.pl

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow