Coś się szykuje? Armia Rosji zamówiła 49 tys. trumiennych flag! (FOTO)

By Dział: Armia i Wojna | 3 marca 2017

Ta informacja z Portalu Zamówień Państwowych Rosji powinna zainteresować zachodnie służby specjalne. Dlaczego rosyjskie dowództwo planuje pogrzeby swoich żołnierzy w takiej ilości?

Zamówienie Nr 0173100004517000101 Ministerstwa Obrony Rosji zamieszczono na portalu Zakupki.gov.ru w dniu 17 lutego br. Jego ogólna wartość to 36,5 mln rubli, a jedna z jego pozycji mrozi krew żyłach.

Po wejściu do treści zamówienia wśród wielu różnych akcesoriów, które chce kupić wojsko, widnieje m.in: pozycja: “Flagi do rytuałów wojskowych: państwowa flaga Federacji Rosyjskiej dla pokrycia trumny. Typ: 3.8. Sztuk: 49.265. Cena: 25.075.885,00 rubli”.

zamowienie_flagi


Natomiast na wszystkie usługi pogrzebowe w 2017 r. rosyjskie Ministerstwo Obrony zamierza wydać 6,3 mld rubli, czyli po obecnym kursie – ponad 440 mln złotych! Najwyraźniej rosyjskie dowództwo planuje w najbliższym czasie jakieś masowe pogrzeby swoich żołnierzy i postanowiło zawczasu się na to przygotować.

Tyle, że jak na 845-tysięczną armię Rosji planowaną liczbę 49 tys. zgonów trudno raczej przypisać możliwym wypadkom na ćwiczeniach. Nie w takiej ilości. Jedyna nadzieja, że zamówienie to nie jest wynikiem jakichś masowych wojennych planów, a zwykłej w Rosji korupcji. Może po prostu jakiś generał chce dać zarobić jakiejś tekstylnej fabryce?

Przy okazji odnotujmy, że Ministerstwo Obrony Rosji zamówiło też 20 tys. odznaczeń “Za udział w operacji wojskowej w Syrii”. Ta liczba też powinna dać zachodnim analitykom do myślenia.


Czytaj także: Ślepe rakiety! Myśliwiec Izraela totalnie ośmieszył obronę przeciwlotniczą Rosji

Nowa Platforma 5Portali+1 Przeglądaj wygodnie aż sześć polskich serwisów informacyjnych na raz!

Reporters.pl

Powiązane artykuły

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow