110 osób zmarło z głodu w ciągu 48 godzin! 5 mln umrze wkrótce. Jedyna “nadzieja” w terrorystach? (FOTO)

By Dział: Katastrofy Społeczeństwo | 4 marca 2017

Władze Somalii potwierdzają: jej mieszkańcy zaczęli masowo umierać z głodu.

W ciągu ostatnich 48 godzin tylko w jednym regionie Bay odnotowaliśmy 110 zgonów – poinformował premier Somalii Hassan Ali Khair. Dodajmy, że takich regionów jest w Somalii 18. Nawiedziła je właśnie potworna susza, pozbawiając miliony ludzi jakiejkolwiek możliwości zdobycia pożywienia. We wtorek w Somalii ogłoszono “stan klęski narodowej”.

Organizacja Narodów Zjednoczonych ocenia, że w tym wschodnim “rogu Afryki” z głodu może umrzeć w najbliższym czasie 5 mln ludzi. ONZ szacuje, że aby uratować umierających potrzeba 4,4 mld USD i o taką pomoc zaapelował w ubiegłym miesiącu Sekretarz Generalny tej organizacji.

Somalia_glod2


Równie dramatyczna sytuacja panuje w północno – wschodniej Nigerii, Sudanie Południowym i Jemenie – wszędzie tam trwa jednocześnie brutalna wojna domowa, a Somalię wyniszczyły dodatkowo poprzednie susze, trwający już ćwierć wieku konflikt i grasujący wszędzie islamscy terroryści z organizacji Al Szahab – przypomina Associated Press.

Tymczasem dziesiątki tysięcy ludzi – każdy kto jeszcze ma siłę – ciągną do stolicy kraju Mogadiszu, mając nadzieję, że przynajmniej tam dostaną jakąś pomoc żywnościową. Wszystkie biura lokalnych organizacji pomocowych są dosłownie oblężone. Nowy prezydent Mohamed Abdullahi Mohamed apeluje o pomoc do 2-milionowej diaspory somalijskiej na całym świecie.

Somalia_glod1


Najbardziej pomocy i opieki lekarskiej potrzebuje ponad 360 tys. skrajnie niedożywionych dzieci, z których 71 tys. jest już na granicy śmierci – ocenia Agencja Rozwoju Międzynarodowego USA. Z powodu braku czystej wody zaczęły się też zgony na cholerę.

Często jedynym sposobem przeżycia dla dzieci jest poproszenie o pomoc lokalne organizacje przestępcze i terrorystyczne, które wykorzystują to do gwałcenia i prostytuowania nieletnich, sprzedawania ich jako niewolników i rekrutowania ich do swoich oddziałów.

Przypomnijmy, że każdy, kto chce przynajmniej minimalnie pomóc głodującym dzieciom w Somalii może skontaktować się z biurem UNICEF Polska.

Czytaj także: Technologiczna Apokalipsa! Robotyzacja świata = eksterminacja biednych. Już niedługo

Nowa Platforma 5Portali+1 Przeglądaj wygodnie aż sześć polskich serwisów informacyjnych na raz!

Reporters.pl 

Powiązane artykuły

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow