Imigranci przenieśli się do jaskiń! Powrót do epoki kamiennej? (FOTO)

Szokującego odkrycia dokonała grecka straż przybrzeżna na Krecie.

W pobliżu osady Tsoutsouros na południowym wybrzeżu wyspy greckie służby natrafiły na jaskinię, w której zamieszkało 112-tu imigrantów, w tym wiele rodzin z dziećmi – podaje brytyjska Narodowa Agencja Kryminalna NCA, który uczestniczyła tam we wspólnej w akcji przeciwko przemytnikom ludzi.

Warunki, w których żyli imigranci Daily Express określa jako “plugawe”. Kolejne siedlisko imigrantów znaleziono w ruderach pobliskich opuszczonych domów. Wszystkich przekazano pod opiekę greckich służb medycznych i socjalnych.

Okazało się, że ludzie ci uciekli z ośrodków dla uchodźców w Atenach i koczowali w nadbrzeżnych jaskiniach i slumsach na Krecie w oczekiwaniu, że przemytnicy przerzucą ich morzem do Włoch, gdyż przez Grecję i Bałkany nie byli już w stanie dotrzeć na północ Europy.


imigranci_jaskinia1

W czasie akcji aresztowano też 18-tu przemytników – 18-20-letnich Syryjczyków, Afgańczyków, Pakistańczyków, Egipcjan i Greków. Władze sądzą jednak, że jest to tylko część znacznie większego międzynarodowego gangu, który stworzył sobie na górzystej Krecie swoistą “przechowalnię ludzkiego towaru”. Od każdego przemyconego imigranta pobierali od 2 tys. do 4 tys. euro.

“Ludzie, w tym wiele kobiet i dzieci, byli tu trzymani w bardzo złych warunkach. Zamierzamy dalej wspólnie działać z greckimi służbami, aby rozbić te zorganizowane bandy przemytnicze, które zarabiają na ludzkiej biedzie” – zapowiada wiceszef NCA Chris Hogben.


imigranci_jaskinia2

Czytaj także: 74-ch imigrantów celowo utopionych? „Nie ścigać przemytników to nie będą tonąć” (WIDEO 18+)

Nowa Platforma 5Portali+1 Przeglądaj wygodnie aż sześć polskich serwisów informacyjnych na raz!

Reporters.pl

Powiązane artykuły

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow