“Cyklon 40” poszedł do piekła! Spalił 500 osób i grał ich głowami w piłkę (WIDEO 18+)

By Dział: Przestępczość i Terror | 4 marca 2017

Jego odrażające zbrodnie nie pozwalają nazwać go człowiekiem. Był to demon w ludzkiej skórze, być może najgroźniejszy mafioso w całej historii świata przestępczego.

Nikt nie wie jak się naprawdę nazywał. Wszyscy znali go jako “El Fily” albo “Cyklon 40”. Szef narkotykowego Kartelu z Zatoki terroryzował cały Meksyk, ale szczególnie północ kraju – wzdłuż granicy ze Stanami Zjednoczonymi.

Powiązania tego kartelu, założonego jeszcze w latach 30-ch ubiegłego wieku, sięgają zresztą o wiele dalej – obejmują praktycznie cały świat – Europę, Azję, Afrykę. Handel narkotykami na niewyobrażalną skalę, zabójstwa polityków, sędziów i policjantów, egzekucje, porwania, wymuszenia, tortury, korupcja i pranie brudnych pieniędzy.

“Cyklon 40” kierował tym syndykatem zbrodni, prowadząc otwartą wojnę z policją i konkurencyjnymi kartelami Los Zetas, Del Noroeste. W jego “oddziałach” służyło kilkudziesięciu dezerterów z meksykańskich służb specjalnych i wielu byłych policjantów.


Niedawno doszło do zaciętych walk pomiędzy Kartelem z Zatoki a siłami bezpieczeństwa w półmilionowym mieście Reynosa – wymiana ognia z broni maszynowej trwała na ulicach kilka dni.

Największą “sławę” przyniosły jednak “Cyklonowi 40” masowe egzekucje i tortury. Nawet cień nieposłuszeństwa albo podejrzenie o nielojalność miejscowej ludności kończyły się krwawymi rzeziami. Jednych zabijał na miejscu, innych torturował, a potem puszczał z obciętymi dłońmi, jako przestrogę dla pozostałych.

To, czego dokonał w La Bartolina było już ludobójstwem. Wymordował tam, pociął na kawałki, a następnie spalił w beczkach z paliwem 500 osób. Jego “żołnierze” kopali głowy swoich ofiar grając nimi w piłkę. Świat obiegło nagranie fragmentu tej zbrodni, wywołując szok i przerażenie.


Region La Bartolina miejscowi od dawna nazywają już zresztą “Kuchnią”, z racji masowego “gotowania” tam w beczkach ciał pomordowanych ludzi. Potem z popiołów tych ofiar nie daje się ich nawet zidentyfikować, co poprawia policyjne statystyki, gdyż nie wiadomo kto i w jakiej liczbie został zabity.

A jednak meksykańskim służbom w końcu udało się dopaść tego oprawcę. Właśnie nadeszła informacja, że “El Fily” zginął w mieście Matamoros w czasie strzelaniny z funkcjonariuszami. Na zdjęciach widać leżące przy drodze zwłoki wytatuowanego mężczyzny w kamizelce kuloodpornej, a obok karabin AR-15 i zaciśnięty w dłoni pistolet.

“Cyklon 40” stawiał zaciekły opór zanim został zastrzelony. Ale nie ma złudzeń co do tego, że po śmierci tego krwawego mafioso Kartel z Zatoki i jemu podobne zostaną w końcu pokonane. Skala psychicznej destrukcji i patologii społecznej w Meksyku jest bowiem nieuleczalna, a na miejsce jednego watażki natychmiast pojawi się inny, kto wie czy nie bardziej jeszcze okrutny.

Poniżej nagranie zbrodni “Cyklona 40” w La Bartolina. Ostrzegamy: zawiera ono sceny skrajnie drastyczne i nie może być oglądane przez osoby poniżej 18-go roku życia.

Czytaj także o innej szokującej zbrodni meksykańskich karteli narkotykowych: Drogą szło 6 osób z odrąbanymi rękami i piętnem na czole

Nowa Platforma 5Portali+1 Przeglądaj wygodnie aż sześć polskich serwisów informacyjnych na raz!

Reporters.pl

Powiązane artykuły

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow