Niemcy: Pijani murzyni roznieśli ośrodek dla imigrantów w drzazgi! Bo… nie było zasięgu

W ataku szału walili na oślep metalowymi prętami. Zaatakowali też policjanta, ciężko go raniąc.

Dwóch imigrantów z Togo i sześciu z Ghany ruszyło do ataku już na drugi dzień po przybyciu do niemieckiego ośrodka dla uchodźców w Rees-Haldern przy granicy z Holandią. Ich wściekłość wzbudził słaby zasięg komórek w pomieszczeniu recepcji ośrodka.

Pijani murzyni w wieku 18-28 lat po kolei demolowali meble, wybijali szyby, wyważali drzwi, rozbijali armaturę. Potem przypuścili szturm na pomieszczenie ochrony ośrodka, w którym zabarykadowali się przerażeni wartownicy – podaje “Daily Mail”.

Aby poskromić zamieszki na miejsce przybyło kilkudziesięciu uzbrojonych w ostrą amunicję policjantów. W starciu jeden z funkcjonariuszy został ciężko ranny – doznał szeregu skomplikowanych złamań i leży w szpitalu.


W końcu udało się opanować sytuację. Aresztowano wszystkich 8-miu szaleńców. Obecnie przebywają oni w areszcie i mają zostać oskarżeni o naruszenie porządku publicznego, spowodowanie szkód i uszkodzeń cielesnych oraz stawianie oporu policji.

Przy okazji uśmierzania tej totalnej demolki niemiecka policja “wygadała się” niechcący, że w ubiegłym roku musiała interweniować aż w kilkuset podobnych przypadkach w centrach dla imigrantów. Funkcjonariusze przyznają jednak, że nigdy wcześniej nie spotkali się z taką eksplozją zbiorowego pijackiego szału jak obecnie w Rees-Haldern.

Dotychczas najpoważniejszy tego typu atak miał miejsce w czerwcu 2016 r. w Dusseldorfie, gdzie muzułmańscy imigranci puścili cały ośrodek z dymem. W czasie śledztwa zeznali, że podpalili ośrodek, gdyż dostali w bufecie za mało gumi-żelków.


Czytaj także: Zamieszki imigrantów w Szwecji wywołują… ekipy telewizyjne Rosji!

Nowa Platforma 5Portali+1 Przeglądaj wygodnie aż sześć polskich serwisów informacyjnych na raz!

Reporters.pl

Powiązane artykuły

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow