Ukraińskie “przydupasy” Putina “dyskutują” z deputowaną (WIDEO)

By Dział: Społeczeństwo | 7 marca 2017

To nic, że kobieta i w dodatku z własnej “słusznej” partii. Nie mieli dla niej litości.

Posłanka Frontu Narodowego Tatiana Czornowoł ledwo uszła cało z rąk weteranów ukraińskiej armii, kiedy pojechała na wschód kraju przekonywać ich, żeby zaprzestali blokowania torów kolejowych z Donbasu, którymi nie mogą wjechać na Ukrainę pociągi z węglem dla ukraińskich elektrowni.

Deputowana pojechała tam po tym jak na wiecu w Awdiejewce rozwścieczeni brakiem węgla mieszkańcy, w tym pracownicy największych na Ukrainie zakładów koksochemicznych, wysłali ją aby przekonała bojówki blokujące tory, żeby przestały to robić.

“Rozmowa” była jednak krótka – weterani protestujący przeciwko “handlowaniu przez Ukrainę z Rosją i separatystami” obrzucili ją śnieżkami, zwyzywali, zaczęli szarpać, a w końcu poleciały na nią nawet jajka. Rozwścieczona deputowana nazwała weteranów “putinowskimi przydupasami” i “impotentami”.


W odpowiedzi otrzymała od jednej z uczestniczek blokady cios w twarz – informuje obecna na miejscu dziennikarka Wiktoria Mamotiuk. Na odjezdnym asystent Czornowoł potrącił jeszcze samochodem uczestnika blokady, za co został poturbowany. Na tym “dialog społeczny” na stacjach kolejowych Fenolna i Krzywy Torec się zakończył.

Przypomnijmy, że dzikie blokady torów kolejowych z Donbasu rozpoczęły się na Ukrainie 2 lutego br. Wkrótce uczestnicy protestu zablokowali także drogi. W wyniku tego ukraińskim elektrowniom i hutom zaczyna brakować węgla, a premier Wołodymyr Grojsman mówi o stratach w wysokości 3,5 mld USD i konieczności zwolnienia 75 tys. robotników.

Szef ukraińskiego rządu ostrzegł, że blokada torów leży w rzeczywistości w interesie Rosji. Dotychczas bowiem Ukraina kupowała węgiel z kopalń w Donbasie za hrywny, a większość z nich – pomimo że znajdują się na terenach kontrolowanych przez separatystów – nadal płaciła podatki na Ukrainie.


Teraz Kijów będzie musiał kupować węgiel z Rosji, a władze separatystów – w odpowiedzi na blokadę torów – całkowicie przejęły donbaskie kopalnie, wprowadzając w nich własny zarząd i zaprzestając odprowadzania podatków na Ukrainę.

Czytaj także: Ukraina wprowadzi stan wyjątkowy? Węgla zostało na 2 tygodnie

Nowa Platforma 5Portali+1 Przeglądaj wygodnie aż sześć polskich serwisów informacyjnych na raz!

Reporters.pl

Powiązane artykuły

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow