Zero kierownicy, pedałów i biegów. Za to kino w środku. Volkswagen prezentuje auto dla leni (FOTO, WIDEO)

By Dział: Nauka i Odkrycia W popularnych | 7 marca 2017

Niemiecki koncern zapewnia, że tak właśnie będą wyglądały samochody przyszłości, a Sedric jest ich “ojcem”.

Volswagen zaprezentował na Salonie Samochodowym w Genewie prototyp nowego auta bez kierowcy piątej generacji. Sedric zabiera czterech pasażerów, siedzących po dwóch naprzeciwko siebie. Podłoga wykończona drewnem i rośliny na podszybiu mają stwarzać miłą domową atmosferę.

Autem kieruje się poprzez naciśnięcie specjalnego klawisza, wydając komendy głosowe lub za pośrednictwem smartfona. “Kieruje się” to zresztą za dużo powiedziane – po prostu wystarczy mu wskazać gdzie ma jechać, a on samodzielnie odwiezie dzieci do szkoły, odbierze zakupy albo znajdzie sobie miejsce do parkowania.

Samochód może też głosowo informować was o szacowanym czasie przybycia do celu lub o sytuacji drogowej na trasie. Można go też poprosić, żeby się zatrzymał lub zmienił kierunek.


volkswagen_bez_kierowcy1

Z kolei wielka przednia szyba Sedrica może być – po prostu – zwykłą szybą, szybą wzbogacającą doznania wizualne, ale można ją też przełączyć na ekran multimedialny, który dostarcza rozrywki pasażerom.


Sedric napędzany jest silnikiem elektrycznym na akumulatory schowane pod podłogą. Innych parametrów pojazdu na razie nie podano. Wiadomo natomiast, że samochody te będą sprzedawane nie tylko jako Volkswageny, ale pod dowolnymi markami należącymi do tego koncernu.


Zobacz także: Tak jedzie samochód na autopilocie. Już wkrótce kierowcy znikną (WIDEO)

Nowa Platforma 5Portali+1 Przeglądaj wygodnie aż sześć polskich serwisów informacyjnych na raz!

Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow