Wielki pożar w sierocińcu! Spłonęły dzieci. Wcześniej były molestowane (WIDEO)

By Dział: Katastrofy | 8 marca 2017

Co najmniej 19 osób, w tym 9-cioro sierot zginęło w płomieniach.

Straszna tragedia wydarzyła się w domu dla sierot – ofiar molestowania seksualnego i przemocy w rodzinach, położonym na przedmieściach stolicy Gwatemali, w San Jose Pinula. Pożar ogarnął budynek po tym jak wybuchły w nim zamieszki – dzieci zbuntowały się przeciwko molestowaniu ich w ośrodku, który miał je przed tym chronić.

Strażacy znaleźli na razie w pogorzelisku 19 ciał, w tym 9-cioro dzieci. Kolejnych 25 osób trafiło z poparzeniami do szpitali. Wiadomo już, że sierociniec był przepełniony – mieszkało w nim prawie 750 dzieci w pomieszczeniach przeznaczonych najwyżej dla 400 osób.

Nie jest jasne jaka była przyczyna pożaru. Wiadomo tylko, że wybuchł on 15 godzin po tym jak w ośrodku doszło do zamieszek spowodowanych molestowaniem seksualnym małych pensjonariuszy przez personel.


Dzieci zbuntowały się także przeciwko koszmarnym warunkom życia w sierocińcu. W czasie zamieszek około 60 dzieci uciekło i zgłosiło się na policję skarżąc się, że są wykorzystywane seksualnie. Nagranie z dziecięcego buntu:

Czytaj także: Prawie 350 małych dzieci zgwałconych na zlecenie starca-pedofila z Danii!


Nowa Platforma 5Portali+1 Przeglądaj wygodnie aż sześć polskich serwisów informacyjnych na raz!

Reporters.pl

Powiązane artykuły

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow