“Od 200 lat mężczyźni u władzy. Precz!” (WIDEO)

By Dział: Społeczeństwo | 8 marca 2017

Feministki w Rosji zafundowały władzom na Kremlu nietypowe obchody Dnia Kobiet.

Dziewczyny wdrapały się na mur Kremla od strony Parku Aleksandrowskiego, zapaliły świecie dymne i wywiesiły transparent: “Od 200 lat mężczyźni u władzy. Precz!”, mający przypominać, że od czasów carycy Katarzyny II Rosją rządzą wyłącznie mężczyźni.

Rosyjska policja nie miała zrozumienia dla tej akcji pomimo Dnia Kobiet. Zatrzymała 3 uczestniczki protestu i dwie towarzyszące im dziennikarki i zawiozła je wszystkie na komisariat. Trzeba jednak odnotować, że wśród zatrzymanych znalazł się też mężczyzna – fotograf redakcyjny.

Po przeprowadzonej z nimi “profilaktycznej rozmowie” wszyscy zostali wypuszczeni – poinformowała działaczka Jelena Bezrukowa. Za nielegalną akcję grozi im jednak prawdopodobnie grzywna, a może nawet areszt.


Trudno liczyć na to, żeby w zdominowanej przez męskie rządy Rosji prawa kobiet spotkały się ze zrozumieniem ze strony władzy, skoro nawet przewodnicząca parlamentarnej komisji ds. kobiet apeluje, aby znieść kary za przemoc domową. Czytaj: W Rosji zniosą kary za bicie żon! Prawo zachęca, żeby bić mocniej.

Czytaj także: Obławy na kobiety i kara gwałtu za obcisłe spodnie! Tego chcemy w Europie? (WIDEO)


Nowa Platforma 5Portali+1 Przeglądaj wygodnie aż sześć polskich serwisów informacyjnych na raz!

Reporters.pl

Powiązane artykuły

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow