Ofiary miłości. Ukrainka uwięziona w Emiratach za seks pozamałżeński! Decyzję podejmie rząd

Władze Zjednoczonych Emiratów Arabskich aresztowały 27-letnią Ukrainkę i 29-letniego obywatela RPA za uprawianie pozamałżeńskiego seksu – donosi BBC.

27-letnia Irina Nohaj i jej 29-letni narzeczony Emlyn Culverwell zostali zatrzymani po tym jak Ukrainka zgłosiła się do lekarza z powodu skurczów żołądka. Doktor odkrył ze zgrozą, że jest ona w ciąży, a nie jest mężatką i natychmiast powiadomił policję.

Przypomnijmy, że seks pozamałżeński w arabskich krajach, gdzie rządzi prawo szariatu, jest uważany ca ciężkie przestępstwo, szczególnie w przypadku kobiety. Grozi za to wieloletnie więzienie, publiczna chłosta, a niekiedy nawet ukamienowanie.

Matka aresztowanego mężczyzny apeluje do władz Zjednoczonych Emiratów Arabskich o uwolnienie zatrzymanych. Mówi, że “jedyna zbrodnia, jakiej się dopuścili to, że się w sobie zakochali”. Ministerstwo Spraw Zagranicznych RPA podjęło interwencję, ale przyznaje, że jest bezsilne wobec obowiązującego w Emiratach prawa.


Oboje kochankowie siedzą już w areszcie od stycznia br., ale dopiero teraz informacja o tym wyszła na jaw. Rząd Emiratów odmawia komentarza na ten temat, ale wiadomo, że w przypadku zagranicznych obywateli mógłby on przynajmniej wpłynąć na złagodzenie wyroku islamskiego sądu.

Oficjalne zarzuty nie zostały jeszcze postawione – nadal trwają “badania aresztowanych”. Culverwell pracował w Zjednoczonych Emiratach Arabskich od 5 lat. Nie wiadomo jak długo przebywała tam jego narzeczona.

Przypomnijmy, że nie jest to pierwszy przypadek aresztowania w Emiratach obywatelki innego kraju za seks pozamałżeński. Kobiety zamykano już za to do więzień nawet wtedy kiedy same zgłaszały się na policję skarżąc się, że zostały zgwałcone. Czytaj: Brytyjkę mogą ukamienować za to, że ją… zgwałcili!


Zobacz także: Kara za zdjęcie na Twitterze: “Zabić ją i rzucić zwłoki psom!”

Reporters.pl

Powiązane artykuły

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow