Wiosenne porządki? Putin wykopał stołki spod kolejnych 10-ciu generałów!

By Dział: Armia i Wojna | 9 marca 2017

Sypią się gwiazdki. Bycie generałem w Rosji to dziś naprawdę ryzykowne zajęcie. Nie znasz dnia, ani godziny.

Prezydent Władimir Putin zdymisjonował swoim dekretem kolejnych 10-ciu generałów MSW, Komitetu Śledczego i służby więziennej, zaledwie miesiąc po tym jak wyrzucił 16-tu – donoszą rosyjskie media, powołując się na oficjalny portal informacji prawnej Rosji.

Wśród zwolnionych ze stanowisk generałów są tym razem m.in. szefowie obwodowych zarządów MSW w Samarze – Siergiej Sołodownikow, Wołogdzie – Witalij Fiedotow, Niżnym Nowogrodzie – Iwan Szajew i na Powołżu – Władimir Berglezow.

Pracę stracili też główni prokuratorzy w Czuwaszji i Żydowskim Obwodzie Autonomicznym Rosji, wiceszef Akademii MSW, szef Komitetu Śledczego Kraju Nadmorskiego Siergiej Bobrowniczyj, szefowie więziennictwa w Saratowie i Mordowie oraz główny śledczy ds. specjalnych w Moskwie Aleksandr Filin.


Przyczyn zwolnienia 10-ciu generałów ze stanowisk nie podano, ale nie ulega wątpliwości, że mamy do czynienia z dalszym ciągiem ostrej walki o wpływy w resortach siłowych między różnymi służbami specjalnymi Rosji.

Przypomnijmy, że 2 lutego br. Putin zdymisjonował już 16-tu generałów: Czytaj: Walka buldogów pod dywanem: Putin usunął 16-tu generałów!

Czytaj także o zdumiewającej śmiertelności w szeregach rosyjskich generałów: Trwa dziwny pomór rosyjskich generałów! Nie żyje szef konwojów Putina z FSB.


Nowa Platforma 5Portali+1 Przeglądaj wygodnie aż sześć polskich serwisów informacyjnych na raz!

Reporters.pl

Powiązane artykuły

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow