Imigrant “z Jugosławii” zaatakował siekierą w Niemczech! Kolejny “atak w amoku”? (AKTUALIZACJA, FOTO, WIDEO)

By Dział: Przestępczość i Terror | 9 marca 2017

Przerażające sceny rozegrały się w czwartek wieczorem w Düsseldorfie.

Uzbrojony w siekierę mężczyzna zaatakował ludzi na tamtejszym dworcu kolejowym Hauptbahnhof. Według najnowszych informacji, rannych zostało 9 osób, w tym trzy ciężko – podaje Spiegel. Zamachowiec to niejaki Fatmir H. z Kosowa w byłej Jugosławii. Prawdopodobnie muzułmanin, ale władze nie ujawniają jego narodowości.

“Staliśmy przy torach czekając na przyjazd pociągu. Kiedy nadjechał, ze środka nagle wyskoczył ktoś z siekierą i zaatakował przypadkowych ludzi. Krew była wszędzie. Wiele w życiu widziałem, ale czegoś takiego – nigdy” – relacjonuje cytowany przez Bilda kolejarz.

Świadkowie mówią o “szaleńcu z siekierą”, który zaczął atakować jeszcze w wagonie – tam jego ofiarą padły dwie osoby. Potem zaatakował kolejnych podróżnych na peronie. Na nagraniach widać też jednak rannych reanimowanych w hali dworca, ludzi uciekających w panice na ulicę i zakrwawione schody na peron.


Spiegel relacjonował, że ranni leżeli w kałużach krwi. Według najnowszych informacji, jest wśród nich 13-letnia dziewczyna. Życiu ofiar ataku, nawet tych ciężko rannych, nie zagraża już jednak niebezpieczeństwo.

Policja antyterrorystyczna otoczyła po ataku dworzec. Krążyły nad nim śmigłowce. Wstrzymano ruch pociągów. Wiadomo już, że napastnik próbował uciekać po torach, a potem skoczył z mostu kolejowego z wysokości kilku metrów. Został ciężko ranny, schwytano go i przebywa w szpitalu, więc na razie nie można go przesłuchać – podała DPA.

Inne źródła donoszą też o dwóch kolejnych zatrzymanych, którzy “byli w pobliżu i zachowywali się podejrzanie”, jednak nie ma pewności, że mieli oni związek z tym atakiem. Wcześniej rzecznik lokalnej policji Rainer Kerstiens mówił Associated Press, że był to “atak w amoku” i że “kilku podejrzanych zbiegło”.


Ta ostatnia informacja się jednak nie potwierdziła. “W chwili obecnej nie wygląda na to, że był jeszcze drugi sprawca” – mówił w nocy inny rzecznik policji Markus Niesczery.

Jak podaje Spiegel, powołując się na policję, napastnik to 36-letni Fatmir H., mieszkający w pobliżu Wuppertalu. Policja twierdzi, że jest chory psychicznie, więc nie był to atak terrorystyczny. Jego narodowości nie ujawniono, podano tylko, że “pochodzi z byłej Jugosławii”, a potem doprecyzowano, że z Kosowa. Imię wskazuje na muzułmanina.

Do tych informacji należy podchodzić ostrożnie, gdyż zdarzało się, że niemieckie władze próbowały ataki dokonywane przez islamskich ekstremistów przypisywać “szaleńcom”. Niektórzy świadkowie mówią, że zamachowiec z siekierą “wyglądał jakby był pod wpływem narkotyków”.

Przez dworzec kolejowy w Düsseldorfie przewija się dziennie ćwierć miliona podróżnych. Chaos komunikacyjny w mieście był tym większy, że wcześniej ewakuowano także lotnisko po tym jak wykopano tam 250-kilogramową bombę z II wojny światowej.

atak_dusseldorf

atak_Niemcy1

atak_Niemcy

Czytaj także: Zagrożenie na polskiej granicy! Tadżycy i Czeczeni wdzierają się od wschodu

Nowa Platforma 5Portali+1 Przeglądaj wygodnie aż sześć polskich serwisów informacyjnych na raz!

Reporters.pl

Powiązane artykuły

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow