Sikorsky staranował wieżę TV! Nie żyją ważni biznesmeni z Rosji (FOTO)

By Dział: Katastrofy | 10 marca 2017

Dramatyczne okoliczności katastrofy pod Stambułem.

Śmigłowiec Sikorsky S-76 z grupą wpływowych rosyjskich biznesmenów na pokładzie uderzył w wieżę lotniczą na przedmieściach Stambułu w Turcji i runął na zatłoczoną autostradę koło lokalnego cmentarza – donosi CNN Turk. Według agencji, zginęło pięć osób spośród siedmiu, które leciały helikopterem.

Prawdopodobnie wśród zabitych jest czwórka Rosjan – Aleksandr Wanin, Igor Koczergin, Ludmiła Czurowa i Jelena Badraga, ale tożsamość ofiar nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona. Oprócz nich na pokładzie było dwóch tureckich pilotów i jeszcze jeden obywatel Turcji. Nie wiadomo w jakim stanie są dwie osoby, które przeżyły.

Śmigłowiec wystartował z lotniska Ataturka w Stambule, pomimo że panowała silna mgła. Prawdopodobnie piloci nie dostrzegli w niej wieży telewizyjnej na przedmieściach i uderzyli w nią. Wirująca w wyniku uszkodzenia maszyna runęła na autostradę – mówią świadkowie. Na szczęście – pomimo że panował tam duży ruch – nikt na ziemi nie zginął.


Na miejscu jest ekipa śledcza, która bada szczątki śmigłowca. Wiadomo już, że został on wynajęty przez turecki koncern farmaceutyczny Eczacibasi Group, który zamierzał nawiązać bliską współpracę z Rosją, korzystając z obecnego zbliżenia politycznego na linii Moskwa – Ankara.

katastrofa_smiglowiec

Zobacz także: Niesamowite! Reporter „wykrakał” wypadek na kilka sekund wcześniej (WIDEO)


Nowa Platforma 5Portali+1 Przeglądaj wygodnie aż sześć polskich serwisów informacyjnych na raz!

Reporters.pl

Powiązane artykuły

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow