Policja Kanady zastrzeliła inżyniera z Rosji!

By Dział: Przestępczość i Terror | 11 marca 2017

Okoliczności jego śmierci są niejasne.

Jak podaje CBC News, 55-letni Witalij Sawin został zastrzelony w Edmonton po tym jak rzucił się z nożem na funkcjonariuszy, którzy zatrzymali go do kontroli. Do zdarzenia doszło 9 marca br. Policja otrzymała kilka zgłoszeń o pijanym kierowcy jeżdżącym po jednym z osiedli.

Policjanci zlokalizowali jego samochód i zatrzymali na jednym z osiedli. Kiedy jednak chcieli Rosjanina wylegitymować ten wyciągnął wielki myśliwski nóż i rzucił się na nich. Jeden z funkcjonariuszy zaczął strzelać.

Na nagraniu widać, że Rosjanin został prawdopodobnie ciężko ranny i policjanci próbowali go jeszcze reanimować, ale wkrótce zmarł. Przebieg zdarzenia potwierdzili jakoby okoliczni mieszkańcy, którzy byli jego świadkami.


Jednak – co zastanawiające – Konsulat Generalny Rosji w Toronto przyznał wprawdzie, że rosyjski inżynier o tym imieniu i nazwisku, pochodzący z okolic Magadanu, przebywał od 8-miu lat w Edmonton i pracował w firmie naftowej Great Canadian, ale wcale nie ma pewności, że to on właśnie został zastrzelony. W takim razie kto?

Na policję, ani do konsulatu Rosji nie zgłosili się też żadni jego krewni ani znajomi, choć jak wynika analizy jego profilu społecznościowego – ma ich wielu, również w Edmonton. Jego ostatni wpis zrobiony zaledwie pół godziny przed śmiercią brzmiał: “Rosja wszystkich zwycięży!”

Czytaj także: Ochroniarze – imigranci z Iranu skatowali pijanych gości pod klubem (WIDEO)


Nowa Platforma 5Portali+1 Przeglądaj wygodnie aż sześć polskich serwisów informacyjnych na raz!

Reporters.pl

Powiązane artykuły

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow