We Francji chcą zastąpić święta chrześcijańskie muzułmańskimi i żydowskimi!

By Dział: Społeczeństwo | 13 marca 2017

Koniec Europy.

Związana z Partią Socjalistyczną największa francuska fundacja Terra Nova wystąpiła z żądaniem zastąpienia tradycyjnych świąt chrześcijańskich – świętami muzułmańskimi i żydowskimi. Zdaniem działaczy i polityków z tego środowiska, “pomoże to w asymilacji islamskich imigrantów we Francji” i będzie “ekumeniczne”.

Swoją koncepcję fundacja Terra Nova przedstawiła w opublikowanym raporcie “Emancypacja francuskiego islamu” – podaje portal Truenews. Na razie socjalistyczni działacze proponują wyrzucenie z kalendarza świąt Wielkanocy i Zesłania Ducha Świętego, czyli potocznie Zielonych Świątek.

Zamiast nich miałyby zostać wprowadzone żydowskie Jom Kipur (Dzień Pojednania) i muzułmańskie Święto Ofiarowania Eid-el-Kebir. Dzięki temu świętowanie będzie miało charakter “ekumeniczny” i zapanuje “wielokulturowy pokój” – uzasadniają autorzy raportu, Alain Christnacht i Marc-Olivier Padis.


Episkopat francuski odrzuca ten pomysł, ale Unia Organizacji Islamskich we Francji – blisko związana z radykalnym Bractwem Muzułmańskim – gorąco go oczywiście popiera. Co więcej, domaga się też oficjalnego wprowadzenia innych islamskich świąt, np. Eid al-Fitr.

Również organizacja Obserwatorium Laicyzmu – założona przez obecnego socjalistycznego prezydenta Francoisa Hollande’a – już w 2013 r. zaproponowała wyeliminowanie wszystkich świąt chrześcijańskich, aby “zrobić miejsce dla świąt islamskich, żydowskich i świeckich”.

Pomysłom tym przyklaskują zdominowane przez lewaków francuskie media, które podkreślają, że Francja nie jest już krajem chrześcijańskim. Nawet “Le Figaro” opublikował sondaż, w którym pytał czytelników, czy Islam należy uznać za główną religię państwową Francji.


Z kolei Montaigne Institute, związany z globalistycznym kandydatem na prezydenta Francji w obecnych wyborach Emmanuelem Macronem zaproponował ustanowienie instytucji Wielkiego Imama Francji i wprowadzenie obowiązkowego nauczania języka arabskiego we francuskich szkołach.

Jest to zresztą zgodne z programem wyborczym Macrona, który wzywa do preferowania muzułmanów we Francji kosztem rdzennych mieszkańców. Już w 2012 r. kandydatka Partii Zielonych Eva Joly proponowała też usunięcie świąt Wniebowzięcia NMP i Bożego Ciała oraz zastąpienie niedzieli jako dnia wolnego dowolnym innym dniem.

Odrzucenie chrześcijaństwa, podeptanie 1500 lat własnej historii i korzeni i zamienienie Francji w wielokulturową hybrydę to oczywiście prosta droga do wojny religijnej, przemocy, terroryzmu i rozpadu Europy. Wielu Francuzów zdaje sobie sprawę z tego zagrożenia. Pytanie, czy są jeszcze w większości?

Czytaj także: „Imigranci to świeży powiew kreatywności i innowacji”. Trzeba ich tylko „wymieszać” z białymi i preferować

Nowa Platforma 5Portali+1 Przeglądaj wygodnie aż sześć polskich serwisów informacyjnych na raz!

Reporters.pl

Powiązane artykuły

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow