Nierób z Afryki 10 lat miga się od pracy. Dali mu luksusową willę za 2 mln funtów! (FOTO)

By Dział: Społeczeństwo W popularnych | 14 marca 2017

Lewacka hojność nie zna granic. Odmawiają lokali socjalnych własnym inwalidom, żeby osiedlić w pałacach “biednych imigrantów”.

Sajed Khaliif i jego żona Saida przybyli do Wielkiej Brytanii na przełomie 2007 i 2008 r. Od tego czasu żadne nie uderzyło palcem o palec. Nie otwierają drzwi lokalnym urzędnikom, nie odpowiadają na pisma. Za taką społeczną postawę zostali wynagrodzeni luksusową willą w Londynie z 6-ma sypialniami wartości 2 mln funtów – podaje “Daily Mail”.

Początkowo para z Somalii mieszkała w Coventry, gdzie państwo płaciło za nich czynsz w wysokości 1000 funtów miesięcznie. Ale warunki im nie odpowiadały i raz po raz robili z tego powodu awantury, żądając przeniesienia do Londynu – chcieli mieszkać w pobliżu rezydencji piosenkarza Boya George’a i reżysera Ridley’a Scotta.

Brytyjskie służby socjalne postanowiły przychylić się do ich żądań – w 2011 r. dostali luksusową willę w West Hampstead w północno – zachodnim Londynie, gdzie miesięczny czynsz wynosi 3 tys. funtów. Oczywiście żadne z nich nadal nie podjęło pracy, żyjąc tylko z opieki społecznej.


Teraz jednak stało się nieszczęście – zgodnie z nowym prawem ograniczono nieco wysokość kwoty, którą państwo może płacić za czynsz imigrantów. W tej dramatycznej sytuacji władze dzielnicy Camden znalazły rozwiązanie – wyremontowały za ciężkie pieniądze inną rezydencję, tuż za rogiem, wartą 1,3 mln funtów i somalijska rodzinka zgodziła się do niej przeprowadzić ze swoimi pociechami.

“Władze dały im wielką luksusową willę, wkładając w remont tysiące funtów. Wyposażono ją w najnowocześniejszy sprzęt. Jest piękna panorama z okna i eleganckie patio. Ale oni i tak nikomu nie otwierają drzwi” – opowiada gazecie ich sąsiad Pedro Rodriguez, który na bieżąco to wszystko obserwował.


imigrant_posiadlosc1


W reakcji na skandal, który wybuchł po ujawnieniu tej sytuacji lokalne władze tłumaczą, że “muszą inwestować w imigrantów, gdyż Londyn potrzebuje taniej pracy wysoko wykwalifikowanych specjalistów”.

Jakie to wybitne kwalifikacje mają Sajed Khaliif i jego żona? Trudno powiedzieć bo od 10 lat nic nie robią oprócz brania zasiłków. Może kiedyś zgodzą się trochę popracować i wtedy świat pozna ich unikalne zdolności.

To nie jedyny taki skandal związany z kwaterowaniem imigrantów w luksusowych rezydencjach w Wielkiej Brytanii. Podobnych przypadków jest mnóstwo. Jak donosi “Daily Mail”, kilka dni temu identyczne zdarzenie miało miejsce w Sevenoaks w hrabstwie Kent.

W specjalnie przystosowanej dla potrzeb niepełnosprawnych willi z 6-ma sypialniami za 500 tys. funtów miejscowe władze zakwaterowały właśnie rodzinę z Syrii. Twierdzą, że nie znalazły nikogo innego, kto by nadawał się do zamieszkania w tej rezydencji. Dodajmy, że w syryjskiej rodzinie nie ma żadnych inwalidów.

Okoliczni mieszkańcy są oburzeni. “Do jasnej cholery, mamy tu mnóstwo biednych rodzin z niepełnosprawnymi, które nie mają gdzie żyć. To hańba” – mówi Teresa Osborne.

“Moja matka jest niepełnosprawna i czeka na lokal socjalny od 19-tu lat. A ja z żoną i czwórką dzieci dostałem dwupokojową norę i codziennie dojeżdżam 35 km by opiekować się dziadkiem – inwalidą, dla którego też nie ma tu lokalu” – oburza się Deano Kentish.

Trudno – nie jesteś Somaliczykiem, Syryjczykiem czy Pakistańczykiem, więc jak możesz żądać tego samego co należy się “biednym islamskim uchodźcom”?

Czytaj także: Słodkie życie „biednego imigranta”! Dla nas: 500+, dla nich: 5.000+

Nowa Platforma 5Portali+1 Przeglądaj wygodnie aż sześć polskich serwisów informacyjnych na raz!

Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow