Opętane dzieci? 4-latek oskarżony o napaść seksualną!

Coś bardzo dziwnego dzieje się z dziećmi w brytyjskim hrabstwie Kumbria.

W tym najmniej zaludnionym regionie Wielkiej Brytanii mieszka zaledwie pół miliona osób. Tymczasem ujawnione przez Daily Express policyjne statystyki przestępstw popełnionych tam przez nieletnich są tak szokujące, że aż trudno w nie uwierzyć.

W ciągu ostatnich 5-ciu lat aż 478 dzieci poniżej 10-go roku życia dopuściło się w tym hrabstwie różnego rodzaju naruszeń prawa. Najmłodsi “oskarżeni” mieli po 3 lata – zatrzymano ich za pobicie. Z kolei 4-letnie dziecko zostało oskarżone o napaść seksualną.

Zgodnie z brytyjskim prawem, dziecka które ma mniej niż 10 lat nie można aresztować, postawić mu formalnie żadnych zarzutów, ani sądzić. Można co najwyżej wyciągać jakieś konsekwencje wychowawcze wobec rodziców. Wszystko kończy się więc na etapie policyjnego śledztwa.


Tymczasem z jakichś niewyjaśnionych przyczyn fala “dziecięcej zbrodni” dosłownie zalewa całą Kumbrię. Dokonanie ataków na tle seksualnym zarzucono łącznie 23 dzieciom. Oprócz 4-latka, w grupie tej są także 6-cio i 7-latki.

Zatrzymano też 4-osobową bandę 8-9-latków, która posiadała broń i ostrą amunicję. 13 kolejnych dzieci dokonało ataków na tle nienawiści. Najczęstsze były jednak przypadki pobicia. W 64-ch przypadkach ofiary odniosły obrażenia, a kolejne 114 przypadków to pobicia, w których obeszło się poważniejszych ran.


Z kolei 61 dzieci w wieku 3-9 lat dopuściło się niszczenia samochodów, 8-latek – podpalenia, a 9-latek – zakłócenia porządku publicznego. 24 dzieci zostało oskarżonych o złośliwe wszczynanie alarmów, dręczenie i nękanie.


Oprócz tego cały przestępczy “asortyment” – kradzieże rowerów, włamania do mieszkań, kradzieże w sklepach i z samochodów, niszczenie mienia. “Wiele tych przestępstw jest wymierzonych w inne dzieci lub ma charakter antyspołecznej demonstracji, np. poprzez dokonywanie zniszczeń” – ocenia rzecznik miejscowej policji.

“Czterolatek oskarżony o napaść seksualną to dla mnie szok. Szokująca jest też liczba tych przestępstw. To powinno nas zaalarmować. Co się tu dzieje?” – zastanawia się dyrektor szkoły podstawowej w Brampton, Chris Armstrong.

Z kolei Narodowe Towarzystwo Zapobiegania Okrucieństwu NSPCC wobec Dzieci apeluje do rodziców i opiekunów, aby więcej zajmowali się swoimi “pociechami”. “Dzieci poniżej 10-go roku życia często nie zdają sobie sprawy z konsekwencji swoich czynów” – uważa rzecznik NSPCC.

Dlatego – zdaniem tej organizacji – wiek karalności powinno się w Wielkiej Brytanii podnieść – z 10-ciu do 12-tu lat. Tylko, że wtedy hrabstwo Kumbria stanie się zapewne unikatem na światową skalę, gdzie niemal każde dziecko jest przestępcą.

Niestety, ujawnione przez Daily Express policyjne statystyki nie podają narodowości dzieci-przestępców, trudno więc stwierdzić jaka część z nich to dzieci imigrantów, ile pochodzi z brytyjskiego marginesu społecznego, a ile z tzw. “dobrych domów”.

Czytaj także: Powiesił kawałek boczku na klamce meczetu. Dostał rok więzienia i w końcu go zabili!

Nowa Platforma 5Portali+1 Przeglądaj wygodnie aż sześć polskich serwisów informacyjnych na raz!

Reporters.pl [player id=8118]

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow