W Londynie pojawił się znak drogowy “UWAGA ŻYDZI”

By Dział: Społeczeństwo | 15 marca 2017

Społeczność żydowska w Wielkiej Brytanii protestuje.

Znak drogowy ostrzegający przed Żydami pojawił się na słupie przed synagogą w dzielnicy Stamford Hill na północy brytyjskiej stolicy, gdzie mieszka wielu Żydów – podaje BBC. Na znaku w czerwonym trójkącie widać sylwetkę mężczyzny w charakterystycznym ortodoksyjnym stroju żydowskim.

Miejscowa organizacja żydowska Szomrim zamieściła zdjęcie tego znaku na Twitterze i zgłosiła fakt jego wywieszenia na policję. Tamtejszy rabin przyznaje, że pojawienie się tego znaku wywołało “trwogę i zatroskanie” społeczności żydowskiej. Wkrótce służby komunalne usunęły znak.

Organizacja żydowska zwraca uwagę, że ktoś bardzo starannie przygotował tę “antysemicką prowokację”. Jej aktywiści piszą, że raz po raz dochodzi w Londynie do słownych ataków na Żydów, a nawet aktów przemocy, ale po raz pierwszy ktoś zadał sobie tyle trudu, żeby wykonać i ustawić taki znak, który lokalna deputowana Diane Abbott nazwała “obrzydliwym”.


Tymczasem jak podaje The Guardian, policja ustaliła właśnie, że znak ustawił tam znany artysta – fotograf Franck Allais, współpracujący zresztą z tą gazetą. Zapewnia on, że nie chodziło mu o żadną antysemicką prowokację.

Miała to być jakoby część jakiejś bliżej niesprecyzowanej “akcji artystycznej” mającej pokazać “różnorodność przechodniów”. Artysta przeprasza i przyznaje, że jest wstrząśnięty tym, jak niefortunnie odebrano jego akcję.

W Stamford Hill w Londynie mieszka ok. 30 tys. Żydów – to największa społeczność żydowska w Europie.


Czytaj także: Żydzi masowo uciekają z Francji! Gdzie jest najgroźniej? (FOTO)

Nowa Platforma 5Portali+1 Przeglądaj wygodnie aż sześć polskich serwisów informacyjnych na raz!

Reporters.pl

Powiązane artykuły

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow