Facebook nie przekazał policji nagrania z gwałtu dokonanego przez muzułmanów! Dlaczego?

By Dział: Przestępczość i Terror | 15 marca 2017

Bez tego nagrania skazanie Afgańczyków, którzy urządzili w Szwecji transmisję na żywo z gwałcenia kobiety może być bardzo trudne – przyznają śledczy.

Czytelnicy pamiętają zapewne szokujące zdarzenie, które miało miejsce w szwedzkiej Uppsali w styczniu br. W tamtejszym mieszkaniu dwóch imigrantów z Afganistanu przez wiele godzin gwałciło kobietę, a trzeci uczestnik tego zdarzenia – z obywatelstwem Szwecji – transmitował to na żywo na Facebooku.

Po doniesieniach od zaszokowanych internautów policja aresztowała całą trójkę. Teraz dwóm Afgańczykom postawiono zarzut gwałtu, a trzeciego mężczyznę oskarżono o pomoc w ukrywaniu przestępstwa i zniesławienie, gdyż to on pomagał prowadzić transmisję w Internecie – podaje The Local. Cała trójka zaprzecza tym zarzutom.

Tymczasem szwedzka policja nie dysponuje częścią nagrania, na której bezpośrednio widać dokonanie gwałtu. Jedyne, co udało się jej uzyskać to pojedyncze screeny i fragment nagrania, na którym bezpośrednio gwałtu nie widać. Te dowody mogą okazać się niewystarczające do skazania zwyrodnialców.


Policjanci zwrócili się do kierownictwa Facebooka w USA o dostarczenie całego nagarnia, jednak nie uzyskali żadnej odpowiedzi. “Zrobiliśmy wszystko co możliwe, żeby uzyskać ten film od Facebooka. Niestety, w tej sytuacji musimy postawić zarzuty bez tego materiału” – przyznał w środę na konferencji prasowej szwedzki prokurator Pontus Melander.

Według niego, jako dowody przeciwko Afgańczykom – gwałcicielom posłużą więc tylko zeznania kilku świadków, którzy widzieli transmisję na Facebooku oraz wyniki obdukcji zgwałconej Szwedki. Dlaczego władze Facebooka nie reagują na prośby szwedzkich władz i nie przesyłają dowodów winy imigrantów? Nie wiadomo.

Czytaj więcej o szokującej transmisji z gwałtu w UppsaliZobacz także: Różowy obłęd! „Wracający z wojny bojownicy ISIS zostaną zintegrowani z naszym społeczeństwem” (FOTO)


Nowa Platforma 5Portali+1 Przeglądaj wygodnie aż sześć polskich serwisów informacyjnych na raz!

Reporters.pl

Powiązane artykuły

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow