Strzały na paryskim lotnisku! Ewakuacja pasażerów

By Dział: Przestępczość i Terror | 18 marca 2017

Na paryskim lotnisku Orly miała miejsce próba ataku terrorystycznego.

Jak podają agencje, służba bezpieczeństwa zastrzeliła mężczyznę, który rzucił się na patrolującego żołnierza, odebrał mu broń i próbował zabarykadować się w jednym z lotniskowych sklepów. Lotnisko zostało natychmiast zamknięte i otoczone policyjnym kordonem, a pasażerowie ewakuowani w obawie przed atakiem bombowym.

Zabity napastnik nie miał wprawdzie na sobie ładunku wybuchowego, ale saperzy przeszukują obecnie cały terminal sprawdzając, czy bomba nie została ukryta w jakimś innym miejscu. Na szczęście wszystko wskazuje, że nikt ze służb bezpieczeństwa ani z pasażerów nie został ranny w strzelaninie.

Francuskie media podają, powołując się na policję, że zabity terrorysta mógł brać udział we wcześniejszej strzelaninie w Stains na północnym przedmieściu Paryża. Przypomnijmy, że został tam postrzelony policjant, który zatrzymał do kontroli samochód. Napastnik uciekł autem, które teraz znaleziono porzucone koło lotniska.


“To ten sam człowiek. Radykalny muzułmanin znany naszym służbom specjalnym” – twierdzi anonimowy przedstawiciel policji cytowany przez Reutersa.

Orly to drugie co do wielkości lotnisko francuskiej stolicy. Jego zamknięcie na dłuższy czas może wywołać poważne utrudnienia komunikacyjne. Francuskie służby radzą pasażerom skorzystanie z innych połączeń.

Czytaj także: Różowy obłęd! „Wracający z wojny bojownicy ISIS zostaną zintegrowani z naszym społeczeństwem” (FOTO)


Nowa Platforma 5Portali+1 Przeglądaj wygodnie aż sześć polskich serwisów informacyjnych na raz!

Reporters.pl

Powiązane artykuły

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow