Krew w Paryżu: poderżnął gardła ojcu i bratu krzycząc “Allahu Akbar!”

By Dział: Przestępczość i Terror | 18 marca 2017

Szokujący atak na wschodzie francuskiej stolicy.

Muzułmański nożownik krzyczący “Allahu Akbar!” poderżnął gardła dwóm ofiarom na podwórzu jednego z domów na Rue de Montreuil w 11 Dzielnicy Paryża – podała francuska telewizja RTL, powołując się na policję i świadków tego mordu.

“Zszedłem na dół i zobaczyłem ciało na korytarzu, a drugie na podwórzu. Obok siedział trzeci mężczyzna otoczony przez policjantów. Krew była wszędzie” – mówi gazecie “Le Parisien” 64-letni mieszkaniec domu Francois Petitjean.

Tuż po ataku funkcjonariusze otoczyli miejsce zbrodni szczelnym kordonem. Morderca został zatrzymany. Okazało się, że zamordował swojego ojca i brata, a potem po prostu usiadł obok ich ciał i nie stawiał oporu.


Jak podaje The Local i AFP, inni świadkowie widzieli jeszcze jednego mężczyznę – ubrany w białą muzułmańską tunikę – dżelabę stał za mordercą, a w pewnej chwili rzucił się na kolana i zaczął się modlić, zanim policja go nie odciągnęła.

Sąsiedzi mówią, że ta muzułmańska rodzina sprowadziła się do domu bardzo niedawno. Pomimo, że zabójca krzyczał w czasie dokonywania mordu “Allahu Akbar!” policja nie chce przyznać, że była to kolejna zbrodnia na tle islamskim i nazywa to zdarzenie “tragedią rodzinną”.

Tymczasem jak pisze portal The Rebel, był to najprawdopodobniej islamski samosąd oparty na muzułmańskim prawie szariatu. Nie wiadomo jakiej “zbrodni przeciwko islamowi” dopuścili się obaj zabici mężczyźni, ale wiadomo, że w takiej sytuacji szariat pozwala aby członek rodziny był w jednej osobie oskarżycielem, sędzią i wykonawcą wyroku.


Czytaj także: Facebook nie przekazał policji nagrania z gwałtu dokonanego przez muzułmanów! Dlaczego?

Nowa Platforma 5Portali+1 Przeglądaj wygodnie aż sześć polskich serwisów informacyjnych na raz!

Reporters.pl

Powiązane artykuły

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow