Tajemnicza kosmiczna zbrodnia w Rosji!

By Dział: Przestępczość i Terror | 18 marca 2017

Dyrektor rosyjskiego państwowego koncernu kosmicznego “Roskosmos” chciał coś ujawnić. Nie zdążył.

Władimir Jewdokimow, dyrektor ds. jakości rosyjskiego koncernu “Roskosmos” został zadźgany nożem w celi moskiewskiego Aresztu Śledczego nr 5 – potwierdza policja. Znaleziono go martwego w sobotę rano z kilkoma ranami kłutymi i poderżniętym gardłem – donosi agencja Interfax.

Rosyjskie media twierdzą, że Jewdokimow, który został aresztowany w grudniu ubiegłego roku pod zarzutem złodziejstwa na wielką skalę, został zamordowany na zlecenie skorumpowanych urzędników wysokiego szczebla. Obawiali się, że ujawni on w śledztwie ich nazwiska i schematy wyprowadzania pieniędzy z rosyjskiego przemysłu rakietowo – kosmicznego.

Tymczasem agencja Interfax zapewnia, że zabójstwo dyrektora Roskosmosu nie ma związku z przemysłem kosmicznym, gdyż już wcześniej złożył on w tej sprawie zeznania i jego zamordowanie nikogo już nie uchroni przed odpowiedzialnością. W takim razie kto i dlaczego go zabił bo przecież nie kosmici?


Przypomnijmy, że wraz z Jewdokimowem aresztowany został z podobnymi zarzutami także dyrektor generalny Centrum Naukowo – Technicznego Aleksandr Zolin. On na razie żyje, choć nie przyznaje się do winy. Wśród oskarżonych są też dyrektorzy Kompanii Serwisowej Śmigłowców i wiceszef zakładów “Tupolew”.

Czytaj także: Szef Krymu: „Dość tej demokracji. Czas obwołać Władimira Putina monarchą!”

Nowa Platforma 5Portali+1 Przeglądaj wygodnie aż sześć polskich serwisów informacyjnych na raz!


Reporters.pl 

Powiązane artykuły

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow