Morderczy strumień! Kobieta próbuje ratować się z lawiny błotnej (WIDEO)

By Dział: Katastrofy W popularnych | 20 marca 2017

Dramatyczne nagranie z Peru.

W Punta Hermosa, 25 km od peruwiańskiej stolicy Limy, lawina błotna porwała wszystko na swojej drodze – ludzi, krowy, świnie i kawałki domów. W sieci pojawiło się dramatyczne nagranie kobiety i krowy walczących z morderczym żywiołem.

Jak podaje Sky News, lawiny błotne zalały Peru kiedy po silnych upałach w ostatnim miesiącu nastąpiły największe od 20 lat gwałtowne ulewy. Strumienie błota zablokowały główną autostradę kraju i zmusiły tysiące ludzi do porzucenia domów. Bez dachu nad głową pozostało 5 tys. osób.

Wojsko w ostatniej chwili zdążyło ewakuować 130 dzieci, które potoki błota odcięły od suchego lądu. Co najmniej 15 osób zginęło kiedy autobus w czasie ulewnego deszczu na drodze runął w przepaść.


Kobieta na nagraniu to 32-letnia to Evangelina Chamorro Diaz. Udało jej się wydobyć z kipieli, teraz dochodzi do siebie w szpitalu. Mówi, że wydostała się dzięki zbudowaniu z gałęzi prowizorycznej kładki, po której wdrapała się na brzeg. Widoczna na nagraniu zagubiona w błocie krowa również się uratowała, ale widać też, że wiele zwierząt gospodarskich utonęło.


Czytaj także: Czarna Apokalipsa! W Sudanie Południowym trwa totalna rzeź dzieci i kobiet (FOTO)


Nowa Platforma 5Portali+1 Przeglądaj wygodnie aż sześć polskich serwisów informacyjnych na raz!

Reporters.pl

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow