Zupełnie nowy sposób wybierania liter na klawiaturze! Nie palcami (WIDEO)

By Dział: Ciekawostki Nauka i Odkrycia W popularnych | 23 marca 2017

Maksymalnie wygodny i szybki.

Czego już nie robiono, żeby ułatwić użytkownikom smartfonów i tabletów pisanie tekstów. Zmniejszano klawiaturę “na jedną rękę”, dzielono ją na pół, powiększano klawisze, ale ciągle nie udało się znaleźć odpowiedniego rozwiązania – nadal naciskanie jest niewygodne, trudno uniknąć przypadkowych naciśnięć i tracimy dużą część dnia na zwykłe wybieranie literek.

I chyba w końcu znaleziono sposób! Shape Writing in Motion SWiM (pisanie w ruchu). Wynaleźli go technolodzy ze szkockiego uniwersytetu St Andrews. W tej metodzie w ogóle nie trzeba naciskać liter na klawiaturze – wystarczy wybierać je lekkimi przechyleniami smartfona lub tabletu bez ryzyka przypadkowego naciśnięcia.

Podświetlony kursor sam przemieszcza się po klawiaturze, a jedyne co musimy naciskać to jeden duży klawisz do zatwierdzania wybranej litery. Coś podobnego zastosowano już wcześniej przy konsoli Sony PlayStation 4.


W pierwszej chwili może się wydawać, że ta metoda wcale nie jest łatwiejsza, ani szybsza. Otóż jest i to zdecydowanie. Osoby, którym dano urządzenie do testowania już po zaledwie półtorej godziny ćwiczeń były w stanie pisać w ten sposób 32 słowa na minutę i szło im coraz szybciej.

Tak więc zapewne już wkrótce zamiast mozolnie naciskać literki na klawiaturze i co chwila robić poprawki z powodu błędnych naciśnięć będziemy po prostu kręcić jedną ręką smartfonem lub tabletem, drugą trzymając się np. poręczy w autobusie lub metrze. Bardzo wygodne i znacznie szybsze rozwiązanie.Czytaj także: Technologiczny cud? iPhone przeleżał półtora roku pod wodą i…

Nowa Platforma 5Portali+1 Przeglądaj wygodnie aż sześć polskich serwisów informacyjnych na raz!

Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow