Służby Putina mordują! Deputowany Rosji, który zbiegł na Ukrainę – zastrzelony! (FOTO)

By Dział: Polityka Przestępczość i Terror | 23 marca 2017

Deputowany rosyjskiej Dumy, który był przeciwny aneksji Krymu i uciekł na Ukrainę, został zastrzelony na ulicy w centrum Kijowa.

Denis Woronienkow padł od kul wystrzelonych przez zamachowca przed hotelem Premier Palace u zbiegu ulicy Puszkina i bulwaru Szewczenki. Policja nie ma wątpliwości – to było zabójstwo na zlecenie. Morderca zmarł w szpitalu na skutek postrzału od ochroniarza Woronienkowa, który również został ranny i przebywa w szpitalu.

Widać, że dookoła leży duża liczba łusek po pociskach. Świadkowie zeznają, że słyszeli co najmniej 7 wystrzałów. Żona Woronienkowa Maria Maksakowa (na zdjęciu) – również była deputowana rosyjskiej Dumy, a jednocześnie znana śpiewaczka operowa, która uciekła z nim Ukrainę – zemdlała po przybyciu na miejsce zabójstwa męża.

Obecnie teren mordu otacza ukraińska policja i ekipy śledcze. Przybyli Główny Prokurator Wojskowy Anatolij Matios, Prokurator Generalny Jurij Łucenko i szef Służby Bezpieczeństwa Ukrainy Wasilij Gricak. Jest też tłum dziennikarzy.


Przypomnijmy, że zarówno Woronienkow, który uciekł z Rosji w październiku ub. roku i przyjął ukraińskie obywatelstwo, jak i drugi zbiegły na Zachód rosyjski deputowany Ilja Ponomariow to także świadkowie w zaocznym procesie o zdradę państwa wytoczonym na Ukrainie byłemu prezydentowi Wiktorowi Janukowyczowi.

Ponomariow jako jedyny głosował w Dumie przeciw aneksji Krymu, Woronienkow twierdził, że też był przeciwny, ale zagłosowano za niego bez jego zgody. Został zastrzelony właśnie w chwili kiedy szedł na spotkanie z Ponomariowem.

Były deputowany, mający też stopień pułkownika armii rosyjskiej, wielokrotnie po swojej ucieczce z Rosji krytykował politykę Władimira Putina. Porównywał obecną Rosję do nazistowskich Niemiec i opisywał jej rzeczywistość jako “orwellowską”.


Niedawno publikowaliśmy wypowiedź Woronienkowa, w której potępiał właśnie aneksję Krymu. Czytaj co mówił na ten temat: „Co łączy dziś w Rosji zarówno Iwana, jak Mohameda? Możliwość podpie*olenia czegoś na krzywy ryj”.

Dlatego nikt chyba nie ma złudzeń kto stoi za tym mordem – to robota na zlecenie rosyjskich służb specjalnych. Putin i jego GRU takich rzeczy nie wybaczają.

deputowany_Rosji1

deputowany_Rosji3

deputowany_Rosji4

deputowany_Rosji2

Czytaj także: Tajemnicza kosmiczna zbrodnia w Rosji!

Nowa Platforma 5Portali+1 Przeglądaj wygodnie aż sześć polskich serwisów informacyjnych na raz!

Reporters.pl

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow