Co zamach to spektakl! Niepokojące teatralne zwyczaje Putina

By Dział: Przestępczość i Terror | 23 marca 2017

Powstrzymajcie prezydenta Rosji przed chodzeniem do teatru!

W dniu zabójstwa w Kijowie rosyjskiego deputowanego Denisa Woronienkowa – 23 marca Władimir Putin wybiera się wieczorem do Teatru Małego w Moskwie na sztukę… “Ostatnia ofiara” autorstwa Aleksandra Ostrowskiego. Zamiar wyjścia prezydenta do teatru potwierdził jego rzecznik Dmitrij Pieskow.

W tym samym czasie mord na rosyjskim deputowanym ukraińskie media nazywają właśnie “rytualną ofiarą”. Dodajmy, że poprzednim razem Putin wybierał się do teatru 19 grudnia 2016 r. – dokładnie w dniu kiedy w Ankarze został zastrzelony ambasador Rosji w Turcji Andriej Karłow.

Wtedy wizytę prezydenta w teatrze odwołano, ale najbardziej zdumiewa na jaki spektakl zamierzał pójść: “Mądremu biada”. Jej autorem jest XIX-wieczny rosyjski dramatopisarz Aleksandr Gribojedow, który był… ambasadorem rosyjskim w Iranie i został tam zamordowany w 1829 r.


Jak podaje rosyjska telewizja niezależna “Dożdż”, nie wiadomo, czy tym razem Putin również odwoła swoje wyjście do teatru czy jednak pójdzie. Nie ulega jednak wątpliwości, że teraz wszyscy będą z zapartym tchem śledzić kiedy po raz kolejny i na jaką sztukę wybierze się do teatru rosyjski prezydent.

Przypomnijmy, że były deputowany rosyjskiej Dumy Denis Woronienkow, który ostro krytykował Putina i uciekł na Ukrainę, został w czwartek zastrzelony na ulicy w Kijowie.

Nowa Platforma 5Portali+1 Przeglądaj wygodnie aż sześć polskich serwisów informacyjnych na raz!


Reporters.pl

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow